Soubor, který má za sebou více než čtvrt století existence totiž patří k naprostým špičkám v oboru, proto Městské kulturní středisko Vimperk místo obvyklých dvou představení naprogramovalo raději hned dvojnásobek.

Zajímavé kostýmy

„Silnou stránkou všech inscenací ústeckého divadla je především výtvarná složka, zajímavá scénografie kostýmů i scény a použití černého divadla. Součástí náročné výpravy je i neobvyklá světelná tvorba scény včetně světelných efektů. Jejich představení jsou opravdu jedinečná,“ uvedl program určený pro školáky Vimperka i širokého okolí Petr Moravec. Než se však ve čtvrtek ráno otevřou dveře sálu, zažije kulturní středisko poměrně živou noc.

Kus noci

„Ve středu večer divadelníci přijedou a hned jak skončí projekce filmu Gympl, začne se stavět scéna, a to bude program na velký kus noci. V pátek zas pomoc s balením a připravit sál na večerní koncert Ivo Jahelky. Ale díky tomu, že jde o akce, které se docela trefily do poptávky, tak trochu té námahy stojí zato,“ komentoval třídenní maratón v kulturáku i skutečnost, že jak středeční kino, tak divadlo i koncert se těší velkému zájmu diváků, propagační vedoucí vimperského MěKS Petr Moravec.

Další akce

Prázdno nebude v sále vimperského kina ani o víkendu. V sobotu zde očekávají slušnou návštěvnost díky cestopisnému pořadu Romana Kübelbecka a v neděli výroční setkání zdejšího Senior klubu.