„I když připravit akci v takovéto podobě je mnohem složitější než klasickou přehlídku programu, podle reakce lidí, kteří si navíc odnášeli spoustu vlastnoručně vyrobených ozdob či hrníčků, je to asi varianta, která může odlišit naše slavnosti od jiných,“ shrnul první hodnocení vimperských slavností Petr Moravec.

Show na kolech

I když podle plánu pořadatelů hrál program podružnou roli, vyplnil nakonec téměř polovinu z celé délky slavností. „Chtěli jsme zkusit něco jiného, a proto jsme zařadili show na kolech, která měla velký úspěch a i tanec se psem byl atrakcí, která se často nevidí. To konec konců dokazuje i skutečnost, že se nás lidé neustále ptali, kdy to budeme opakovat. Nechyběl ani historický šerm a pohádka,“ pokračoval Petr Moravec

Přestože návštěvnost letošních slavností předčila všechna očekávání pořadatelů, včetně večerního countrybálu, kde byla účast na Vimperk nevídaná, zas tak úplně spokojení pracovníci kulturního střediska nejsou.

Šetrné město

„Mrzí nás nezájem o průvod, který nakonec zachránila pouze účast hostů z Freyungu v čele se starostou Kasparem a vimperští divadelníci či šermíři. Problém je také se stánkaři, protože Vimperk má pověst velmi šetrného města a nikdo sem nechce jezdit,“ poodhalil pohled na věc z té druhé stránky Petr Moravec.