Celostátní akce, která má za cíl nalákat do knihoven další čtenáře, se v té prachatické zúčastnili žáci všech místních základních škol. Těm navíc zazpívala pražská zpěvačka Vanda Konečná, která jim i předčítala část příběhu z trilogie Poselství jednorožců od spisovatelky Michaely Burdové.

"Knihovny se títmo způsobem na sebe snaží upozornit, nalákat čtenáře i nečtenáře, sponzory a podobně. Lidé by měli zjistit, že dnešní knihovna už není jen místo, kde si lze vypůjčit rekreační čtení, ale že se stává i moderní informační institucí," popisovala hlavní cíle Týdne knihoven Hana Mrázová. V rámci originální akce ještě na navštěvníky čeká mimo jiné i výstava Tváře a masky jihočeského divadla 1919-2009, kterou budou moci zájemci zhlédnout až do konce listopadu. "Dále se mohou těšit například na výstavu odborné literatury Pět dní pro neziskový sektor, Velké říjnové společné čtění, křest nových webových stránek naší knihovny či na zpříštupnění celých prostor knihovny pro širokou veřejnost,"přiblížila program Hana Mrázová.

Spisovatelka Michaela Burdová byla z akce nadšena. "První část z Trilogie Poselství jednorožčů vznikla, když mi bylo šestnáct. Vždycky jsem se zajímala o Phantasy, čehož je právě totodílo důkazem. V současné době pracuji na dalším, tentokrát bude mít čtyři díly. I zde se objeví hlavně prvky z tohoto žánru," uvedla Michaela Burdová.