Oproti loňskému roku doznalo vimperské Léto několik změn a až na několik málo pořadů se všechny jeho akce uskutečnily pod širým nebem.

Čím letošní Léto pod Boubínem překvapilo nejvíce?

Jednoznačně počasím, protože ani jednu akci jsme nemuseli zrušit či přerušit z důvodu nečasu. Tedy až na jednu malinkou výjimku, kdy byl koncert o jednu písničku kratší. Jinak byla velice příjemná účast na loutkových pohádkách v rámci Vimperského kašpárka, kdy průměr činil 120 diváků.

To jsou věci příjemné, co ty méně příjemné?

Nevypsané granty z fondů Evropské Unie. Tedy záležitost, která vyplouvala na povrch v podstatě až někdy na jaře, tedy v době, kdy byly uzavřeny rozpočty a celá akce již naprogramována a zajištěna.

Znamená to tedy, že muselo do rozpočtu sáhnout město?

Ne. Pro tyto případy jsme si vytvořili finanční rezervu v minulých letech a byli jsme poměrně úspěšní v získávání jiných grantů a dotací, i když pravdou je, že ta unijní byla v řádu statisíců a ty ostatní v desetitisícových sumách.

O jaké akci by se dalo hovořit jako o stěžejní , či ji nazvat jakousi vlajkovou lodí celého Léta?

Tomu jsme se právě chtěli vyhnout. A místo jedné velké akce a mnoha malých jsme chtěli pro návštěvníky zajímavé celé čtyři měsíce. Tedy ne všechno strčit například do Městských slavností, ale udělat Slunovrat, Kelty, Slavnosti, kde převládá tržiště a vedle toho divadla, koncerty a podobně.

Určitě proběhlo nějaké hodnocení se závěrem, jak připravit příští rok. Můžete pár úvah prozradit?

Myslím, že letošní podoba Slavností byla docela zajímavá a chceme z ní udělat opravdový Šumavský trh a dokonce ho i tak nazvat, městských slavností je po republice mnoho a s mnohem větší tradicí i rozpočtem. A trochu se vyhranit a přitáhnout návštěvníky je mnohem složitější. A Šumavský trh s doprovodným programem takovou šanci má. Uvažovali jsme také, zda i příští rok zařadíme jazzové koncerty nebo sáhneme po jiném žánru a v neposlední řadě určitě zařadíme více loutkových představení pouze pro dospělé.

A jakýsi závěrečný dojem z celého léta?

Na akce Léta pod Boubínem přišlo téměř čtyři a půl tisíce lidí a velká část jich byla z řad turistů. I když vždy se dá pochopitelně udělat něco lépe, tak jsme ani jednou neměli nějaký vážný problém. Takže spokojenost a předsevzetí udělat příští Léto ještě lepší.