Po patnácté se o uplynulém víkendu zaplnilo volarské náměstí řemeslníky a stánkaři všeho druhu, aby si připomněli slavné dřevařské tradice města. Od roku 1993 pořádá zdejší radnice Slavnosti dřeva, které nejsou jen řemeslným trhem, doplněným kulturním programem, ale tvoří i rámec významným společenským událostem, jako bylo vysvěcení a zavěšení tří nových zvonů do věže kostela sv. Kateřiny, přijetí praporu a insignií města, otevření nového dětského hřiště nebo křest filmu a knihy o Volarech.

„V roce 2003 starosta Volar předával partnerským městům a váženým hostům klíč „od brány“ Volar, vysoustružený z ořechu a ozdobený stříbrem. Dalším překvapením slavností byl „Zlatý déšť“, při kterém z oblaků „napršelo“ 2003 čokoládových dukátů. To byl projev díků našim volarským mistrům Evropy Barboře Míkové a Robertu Pročkovi, v rybolovné technice. V roce následujícím na zlatou příčku dosáhli opět a v roce 2005 byli tito sportovci vyhlášeni čestnými občany města ,“ doplnil výčet událostí, které obohatili program slavností volarský radní Roman Kozák.

Letošní Slavnosti dřeva ozdobila nejen jízda parní lokomotivy do Zbytin či nového údolí, tradiční sportovně zábavná soutěž o Volarský dřevák, kde se soutěží mimo jiné například v řezání pilou břichatkou i šplhu na čtyřmetrovou kládu, ale i degustace a prodej speciální várky volarského piva.

„Slavnostem přálo počasí i když to ještě v pátek tak nevypadalo, lidí bylo na tisíce a dobře se bavili a atmosféra byla přesně taková, jak jsme si představovali. Takže si můžeme říci, že Slavnosti dřeva se povedly“ zhodnotil na závěr tradiční dvoudenní akci Roman Kozák.