A právě tam se mohli díky vyprávění a velkoplošné projekci fotografií ve čtvrtek večer spolu s vimperským cestovatelem Pavlem Šimečkem vypravit.

 

„Sikkim je od roku 1975 dvaadvacátým indickým státem a přesto, že od východu na západ měří pouze 64 kilometrů a ze severu na jich sto deset, jeho nadmořská výška se pohybuje v rozsahu od 200 do 8 600 metrů nad mořem. Je tu neskutečně krásná příroda se stovkou druhů rododendronů a orchidejí, se starými buddhistickými kláštery a s příjemnými lidmi žijícími svými tradicemi,“ přiblížil cíl své květnové cesty, kterou absolvoval pomocí místní dopravy sám, pouze se spacákem a stanem, Pavel Šimeček.

Zdaleka však nešlo o jeho poslední výpravu a tak na závěr projekce připojil i malé pozvání do Pakistánu.

„Odtud jsem se vrátil před pár dny a je to nádherná krajina. Oblast ledovce Baltoro, kde jsem byl, je označována za nejhezčí trasu světa. A přestože zde nemá vláda žádný vliv a celé území je zpravováno prostřednictvím kmenových náčelníků a tedy místo vhodné pro působení různých teroristických skupin, je tu navzdory mediálním informacím absolutní klid a pohoda a lidé tu žijí velice spokojeně,“ komentoval svoji poslední výpravu Pavel Šimeček.

O tom, jestli je to pravda, se budou moci přesvědčit milovníci dálek 6. prosince, kdy tento vimperský cestovatel opět se svým povídáním a fotografiemi přijede do místního kulturáku a opět dá vimperským posluchačům možnost přenést se s ním do dalekých zemí za netradičními zážitky.