Pas začal platit již v červnu a na programu má ještě tři zářijové akce. Již nyní však lze letošní ročník zhodnotit. Zřejmě největší úspěch mělo samotné rozdávání prázdninových pasů, kterého se zúčastnil známý a oblíbený herec Saša Rašilov. Ten navštívil Prachatice již poněkolikáté a i tentokrát se musel podepsat mnoha desítkám dětí.

Pak již následovalo takřka šest desítek nejrůznějších akcí, ať je pořádalo město, dům dětí a mládeže, plavecký bazén a další organizace. „Bylo to pokaždé jiné. Někdy nepřišly skoro žádné děti a jindy jsem byl naopak velmi mile překvapen. Jako naposledy tento týden při turnaji v tenise, který se opravdu skvěle povedl,“ hodnotil Miroslav Pileček z prachatického domu dětí a mládeže.

Výběr byl opravdu pestrý a v prázdninovém pasu si určitě musel vybrat každý. Úspěšné byly například akce Chceme bruslit, ne se nudit, či Letní táboření v bazénu, které se uskutečnilo na začátku prázdnin a ještě jednou tento týden. Dále to byl například unikátní Bohemia Jazz fest či již tradiční Slavnosti solné Zlaté stezky.

Pak se konalo velmi mnoho drobnějších akcí pořádáných prachatickým domem dětí a mládeže. Byly to většinou nejrůznější sportovní turnaje, například v malé kopané, ve stolním tenisu, florbalu, ale také venkovním šachu.

V září jsou na programu ještě zítřejší Běh Terryho Foxe spojený s rodinnými sportovními hrami. Příští sobotu akce Vyrob si svou pohlednici, která se koná v DDM a pak ještě Dny evropského děditctví v Prachaticích, které se konají 16. září .