Oba společně zhlédli výstavu s názvem Zašlé časy života v Maringotkách, a to v rámci čtvrtého ročníku setkání přátel českého cirkusu. Jaromír Joo to měl do Prachatic co by kamenem dohodil, protože jeho cirkus až do zítřka vystupuje ve Strakonicích. Ve středu se potom přesune do Písku.

I přesto, že Tajga byla před samotným odhalením novinek výstavy bezpečně uzavřená v kleci, v očích návštěvníků byl vidět velký respekt. „V letošním roce se nám narodilo již devět tygrů ussurijských. Když si vezmete, že se jich po světě prohání již jen necelé tři stovky, je to mimořádný úspěch,“ popisoval svou největší životní radost Jaromír Joo, který již předvedl své umění ve městech jako je například Las Vegas, Singapore či v Mexiku.

Podle jeho slov mají zvířata řadu lidských vlastností. „Některá jsou nervózní, jiná jsou spíše flegmatická. Nejsou ale závistivá či zákeřná. Nejde o to, aby zvířata pochopila člověka, člověk musí pochopit je. Věřím jim proto daleko více než lidem. Se svými zvířaty trávím prakticky dvacet čtyři hodin denně,“ upozorňoval s tím, že s většinou svých čtyřnohých miláčků i spí v kleci.

Příležitost podívat se na tygra ussurijského na vlastní oči si nenechali ujít především děti. Mohli si jej i pohladit, ale přibližovali se k němu jen velice opatrně. Jaromír Joo vychovává již třetí generaci tygrů.

On sám si užije s Tajgou spoustu legrace. „Vzpomínám si, jak jsme šli jednou na procházku. Nedaleko byl majitel jednoho bojového psa, ale neměl ho na vodítku. Po Tajze okamžitě vystartoval, ale brzy si to rozmyslel. I přesto, že Tajga byla ještě malá, pes ucítil pach šelmy a okamžitě utekl. Majitel psa mi pak řekl, že takovou reakci u něj ještě neviděl,“ popisoval s úsměvem Jaromír Joo.

Podle něj vyžadují zvířata mimořádnou péči. „To, že se tady dnes procházím s Tajgou na vodítku je výsledkem dlouhého úsilí a práce. Za normálních okolností by se v takovýchto prostorách tygr necítil vůbec dobře a někam se snažil schovat. Nepoužívám biče, ale gesta, oči a myšlenky. Potom si získám u zvířat důvěru,“ dodal Jaromír Joo, který se v současné době chystá na vystoupení v Hong Kongu.

„Přišla jsem se svými vnoučaty, aby se mohla podívat na tygra na vlastní oči. Moc se jim líbil,“ uvedla Marie Štěchová z Prachatic.