V letošním roce se na rozhlednu, která stojí v nadmořské výšce 1096 metrů, vypravilo přibližně patnáct stovek turistů. Ve výstupu mnoha rodinám nezabránilo ani to, že jejich děti jsou teprve v kočárku a přesto se na rozhlednu vypravily.

První čtveřice ve složení Zuzana Popelková, Lenka Trublová, Pavel Karvánek a Jan Vágner dorazila přesně o půlnoci. „Lidé chodili ještě asi tak do tří hodin ráno a poté znovu až po rozednění,“ sdělil Filip Pekárek z Libína. Počasí bylo skvělé a také proto vyrazilo na Libín tolik lidí. I výhled z rozhledny byl výborný. Až do Alp sice vidět nebylo, ale i tak byli k vidění všichni šumavští či novohradští velikáni jako jsou Plechý, Boubín či Kleť.

Lidé volili různé délky své trasy. Někteří vyrazili až z Prachatic a jejich výlet tak byl několik kilometrů dlouhý. Jiní jeli nejdříve autem až k parkovišti pod Libínem a odtud to bylo již jen zhruba dva kilometry. „Je to opravdu zážitek. V letošním roce jsme tady myslím již po dvanácté a pokaždé si to moc užijeme. Vyrážíme celá rodina a je to naše veliká a oblíbený tradice,“ řekl jeden z účastníků Josef Malec.