Další obrovský úspěch má na svém kontě Taneční soubor FreeDance–Ederstav.
Podařilo se mu totiž získat přímou nominaci na šampionát východní Evropy, který se uskuteční na přelomu září a října.
„Na tomto tanečním šampionátu se představí celá Taneční skupina FreeDance III. a část II. se skladbami Carmen retro a Rock n´roll. Uvažujeme i o nové sklabě Do Boje, kterou nacvičila část II., ale musíme ji ještě upravit a zkvalitnit na úroveň šampionátu a také projednat účast dětí s rodiči. To pro nás znamená v podstatě žádné prázdniny a tréninky sice zkrácené, ale i o prázdninách, abychom byli dobře připravení,“ říká vedoucí taneční skupiny Miroslava Brabcová.
Navíc soubor dostal i pozvánku na Mezinárodní taneční festival Cassio Dance fest 2007 do slovenských Košic, kam se vydá na přelomu června a července.
„Na tomto festivalu se představí soubory z celé Evropy, počínaje Anglií, Francií, Itálií, Německem přes Maďarsko, Polsko, Českou republiku, Slovensko a další. Zde vystoupíme opět se skladbami Carmen retro a Rock n´roll a také s kankánem, tedy opět se představí členky z části III. a II.. První dvě zmíněné skladby jsou letošní novinky a je to pro nás velký úspěch. Návštěva profesionála přinesla svoje ovoce a posunula naši taneční skupinu o velký krok, dá se říci, že skok vpřed a my z toho máme obrovskou radost. Jsem na děti moc pyšná a děkuji jim za velmi dobře odvedený kus práce,“ chválí Miroslava Brabcová.
Festival v Košicích tak bude pro FreeDance–Ederstav tréninkem na šampionát. I soustředění bude letos netradiční, 13. července odjíždí soubor na zahraniční festival Makarské léto, kde bude vystupovat a zároveň pilně trénovat na zmíněný šampionát.
„Moc se těšíme na sluníčko, moře, vystupování a vůbec společně strávený čas,“ dodala Miroslava Brabcová.