Naplánoval jsem sehrát třináct představení pod širým nebem s tím, že některá se pravděpodobně pro nepřízeň počasí neuskuteční. Ale nestalo se tak. Všech třináct představení jsme odehráli. A tak první pochvala patří sv. Petrovi za to, že deštivé mraky od Kratochvíle odehnal. Dík za pomoc a trpělivost patří kastelánovi zámku Vojtěchu Troupovi. Ten a s úsměvem pomáhal s přípravou každého divadelního večera. „Hrátky“ v zámecké zahradě zhlédlo více než dva tisíce dospělých diváků a tři sta padesát dětí.

Hrátky a Lucerna

Poté následovalo pozvání do areálu Tažovického mlýna (Tažovice u Katovic) se hrou Aloise Jiráska „Lucerna“, kde se sešlo více než 350 diváků. Se stejnou hrou jsme o týden později potěšili diváky na návsi v Jámě. Pořadatelé – hasiči – se vším pomáhali a vytvořili hercům dobré zázemí. S divadelním létem a hrami pod širým nebem jsme se rozloučili opět hrou „Hrátky s čertem“ na návsi v obci Hlavatce, kde hrajeme pravidelně každé léto. Na nové štaci v zahradě „U Štěrbů“ ve Vadkově nám pořadatelé vytvořili krásný prostor pro divadlo. Jeviště mezi vzrostlými lesními stromy, svažitý amfiteátrový terén s lavicemi pro diváky a také pěkné zázemí pro herce. Více než tři stovky diváků pořadatelé uvítali koláči a čajem.

I přes drobný déšť při představení byl tento večer krásným rozloučením s divadelním létem. Takže pochvala patří všem organizátorům těchto večerů.

Mimo tato představení, kterých bylo celkem 17, jsme ještě nacvičili a sehráli premiéru pohádky „Šíleně prolhaná princezna“ při Posezení pod lípou před zaplněným divadlem v Netolicích.