Připraveny jsou tři výchozí místa, odkud cyklistky se svým doprovodem vyrazí na cesty po knihovnách Prachaticka. „Jako první startuje trasa Vimperská, kterou na kole povede Tereza Huříková a měří čtyřicet kilometrů,“ řekla ředitelka Městské knihovny v Prachaticích, která je pořadatelem ojedinělé akce, Hana Mrázová s tím, že z Vimperka peloton cyklistů vyjíždí v 7.30 hodin od parkoviště u gymnázia v Pivovarské ulice směrem na Boubskou.

Druhou trasu kolem Netolic povede Kateřina Nash–Hanušová. Trasa má přibližně pětatřicet kilometrů a zahájena bude u netolické knihovny v osm hodin ráno.

Trasu prachatickou, která měří přibližně třicet kilometrů, má pod palcem Šárka Grabmüllerová se svým doprovodem. „Start jsme stanovili na osmou hodinu ráno U křížku,“ doplnila Hana Mrázová.

Při cyklo výletu Prachaticka se jednotlivé výpravy zastaví ve čtrnácti knihovnách regionu. „Hlavním cílem akce je propagace knihoven a upřesnění, že knihovny nejsou jen místem pro půjčování knih, ale také místem setkání lidí různých generací,“ zdůvodnila Hana Mrázová, proč se akce vůbec koná.

Všechny tři cyklistky i se svým doprovodem se setkají těsně před obědem na prachatické tankovce a odtud pak pojedou na Velké náměstí, kde je už připraven program. „Kromě autogramiády slavných rodaček, čeká na příchozí také vystoupení tanečního souboru FreeDance Mirky Brabcové a děti mohou na místě získat prázdninový pas na letošní léto,“ přiblížila Hana Mrázová.