V pátek 7. srpna bude pro návštěvníky připravena v obecním sále pouťová diskotéka Ivana Müllera s poutavým názvem Hity od pravěku až do současnosti. O den později bude program pokračovat ve čtrnáct hodin, a to fotbalovým zápasem v kategorii Muži Vacov „A“ proti Poříčí. Ve stejném čase se mohou zájemci podívat na turnaj na přírodním kuželníku ve Vlkonicích.

O dvě hodiny později si přijdou na své znovu milovníci fotbalu, a to při utkání staré gardy Vacova proti Stachům. Sportovní den završí ve dvacet hodin na náměstí zábava se skupinou Renesance a od půl jedenácté ohnivá show.

Naopak v neděli 9. srpna se mohou návštěvníci těšit v deset hodin na vernisáž výstavy s názvem Jihočeská lidová architektura, která se uskuteční v obecním úřadě. Tu budou moci zájemci zhlédnout až do patnácti hodin.

Rovněž od deseti hodin dopoledne přijde na řadu také dechová hudba, kterou si budou moci zájemci vychutnat na náměstí. Nebude chybět ani Mše svatá v kostele. Od půl jedné odpoledne dostane na náměstí svůj prostor také lehnická country skupina s netradičním názvem Vodáci Lhenice.

Stejně tak i neděle bude patřit sportu, a to v podobě dalšího povedeného fotbalového utkání, tentokrát však mezi týmy Vacov „B“ a Vimperk. Výjimečný víkend zakončí od šestnácti hodin na náměstí ve Vacově posezení s harmonikou, kde nebudou chybět oblíbené melodie a vynikající atmosféra.

Po celý víkend bude pro návštěvníky připraveno také občerstvení.