Právě díky nim dal dohromady největší sbírku starých pověstí v republice. Všechny údaje následně skládá do knížek. Poslední vyšla nedávno s názvem Staré pověsti Vimperské a Čarovná ves Štítkov. „Až doposud jsem na Prachaticko zavítal ve svých knihách vždy jen okrajově. Patří totiž do regionu Prácheňsko,“ upřesnil spisovatel Fibich.
To se už příští rok změní. Prachatické pověsti totiž v těchto dnech Ondřej Fibich dává na papír, aby kniha mohla vyjít. „Chvíli to potrvá, ale rok 2011 je reálný termín,“ ujistil. V Prachatických pověstech se tak lidé budou moci dozvědět o příhodách místních měšťanů, kterých je podle spisovatele dost na to, aby vydaly na knihu. „Jednou z nich bude pověst Libuška,“ prozradil z připravované knihy a upřesnil, že to jméno má možná i jistou spojitost s Libínem. Chybět ale prý nebudou ani příběhy z doby třicetileté války. „Samozřejmě nesmí chybět vodníci a příběhy Zlaté stezky. Těch je také mnoho,“ láká své budoucí čtenáře.
Nejdéle do konce června však vyjde kniha jiná s názvem Nebe studánek. Jde už o druhé pokračování. „V té bude zmíněn také pramen Patriarcha,“ upřesnil Ondřej Fibich s tím, že právě tenhle pramen je v Prachaticích nejznámější. Některé prameny ale musel spisovatel znovu najít a neváhal k tomu použít ani virguli. „Je to tak trochu detektivní způsob pátrání, mnohé z těch pramenů objevujeme znovu,“ řekl s tím, že kniha je tak trochu pozvánkou na výlet. A tak je i jasný termín vydání – konec června.
Spolu s fotografkou Ivanou Řandovou ale chystají ještě další lahůdku. „Bude to kniha o životě Jakuba Bursy z Vlachova Březí. Tu ale vydáme až v roce 2013,“ uzavřel.