Václav Neckář, Pub Animals, Jananas, Sto zvířat, Nezmaři nebo Žalman a spol. To jsou první jména, která zveřenil festival Okolo Třeboně z programu svého příštího ročníku. Do konce letošního roku nabízí pořadatelé zlevněnou permanentku, která stojí 750 korun. Kromě hudby do ní spadá představení Cimrmanů, bonus tvoří festivalové tričko a CD Cimbal Classicu.

I příští rok bude platit, že prázdniny začnou v Třeboni, termín se drží data 29. června až 1. července. Těm, kdo se nemohou dočkat, ale chystají organizátoři předkrm už 11. února v Českých Budějovicích. Poprvé za svou dvacetiletou existenci se festival přidá k velkým akcím jako Rock for People nebo Mighty Sounds, které mají své zimní verze.

„Zaměříme se na největší objevy z festivalové soutěže Houpací kůň. Ozdobou bude Žofie Kabelková, největší talent nové písničkářské generace. Má nominaci na Anděla, písně z alba Peřiny z vody mají stejně blízko k islandské scéně jako k tomu, co dělá Lenka Dusilová. Na internetu je populární klip V síti, který natočila s Michaelem Foretem ze SuperStar,“ řekl šéf festivalu Pavel Barnáš.