Vernisáž výstavy díla Teodora Buzu ve Volarech zaplnila galerii do posledního místečka. Zahájil ji velvyslanec Moldavské republiky v České republice Vitalie Rusu. Toho ve Volarech přivítal Vít Vavřinec Pavlík, předseda Akademie Jihočeských výtvarníků, který upozornil, že výstava malíře Teodora Buzu je pro Volary jedna z těch největších. "Jde ucelené dílo v barvách života a reje barev," řekl.

Velvyslanec Vitalij Rusus poděkoval za Martině Pospíšilové, starostce města za prohlídku města. "O Šumavě jsem neměl žádné zprávy, krátce mi ji představil pan Buzu. Když jsem sem přijížděl tak na mne město uprostřed lesů zapůsobilo nádherou, romantikou a kouzlem krajiny," pochválil Šumavu a dodal: "Zahajujeme výstavu obrazů mého krajana Teodora Buzu samotný název Barvy Touhy jsou oprávněné, neboť jeho obrazy lze charakterizovat jako výsledek hravého vyluzování tónů a hrou barev znějících odkudsi z pomyslného světa. Zkrátka dnešní výstava je o barvách hrách a smyslu života.“

Autor Teodor Buzu vystavuje ve Volarech podruhé. Je členem akademie Jihočeských výtvarníků a jeho výstava potrvá do 31. ledna 2018. "Věřím, že se vám jednotlivé obrazy budou líbit a že vám něco nového dodají," uvedl.

Ladislav Beran