Ten také odpověděl na otázky Prachatického deníku.

Jak byste hodnotil 4. ročník Majálesu?
Za pořadatelský tým určitě pozitivně! Přípravy trvaly prakticky celý rok a takový průběh s tak velkou návštěvností pro nás byl velkou odměnou za tu dřinu.

Na co se můžeme těšit příští rok?
Majáles určitě pojede dál, teď ale musíme v první řadě dorovnat spánkový deficit a dotáhnout spoustu byrokracie, která je s pořádáním Majálesu spojená. První informace k dalšímu ročníku vypustíme, odhaduji, někdy v létě.Čekal jste takovou obrovskou účast? Podle odhadů přišlo až osmnáct stovek lidí.
Budu upřímný - takové číslo jsme nečekali ani v těch nejrůžovějších představách! Moc si toho zájmu a důvěry vážíme. Na druhou stranu víme, že některé části areálu nebyly na takový nápor úplně připravené, slibujeme ale, že to pro příští rok vychytáme!

Která z kapel vás nejvíce překvapila?
Z odpoledního programu Brass Avenue, kteří rozhýbali malé i velké, večer pak mým favoritem byli Wohnout, kteří opět předvedli, proč jsou aktuálně jednou z nejžádanějších kapel v ČR.Kdo vlastně vymyslel Majáles Vimperk na letním kině?
Už od 1. ročníku jsme tři - já, Michal Pluščenko a Ondra Janda. Dlouho jsme dělali ve Vimperku klubové koncerty, ale udělat něco pod širým nebem, to byla výzva. A letní kino nás napadlo tak nějak automaticky, jako malí kluci jsme tam chodili na různé akce a přišlo nám to škoda, že se tam v té době nic nedělo.Řekněte nám něco o týmu, který spolu s vámi dělá ve Vimperku kulturní akce?
Jak už jsem zmínil, hlavní slovo má naše trio. Během celého roku nám také pomáhá můj brácha Štěpán, který má na starosti kompletní grafiku. S blížícím se datem Majálesu se náš tým pak rozrůstá o naše kamarády, kteří nám pomáhají. Sluší se také říct, že za ty roky už jsou to prakticky profíci a často si je jiní pořadatelé zvou na své akce, z toho máme velkou radost!Máte nějaký velký kulturní sen?
Žádný konkrétní mě nenapadá, všeobecně se ale snažím, aby se akce, které pořádám, stále rozvíjely a rozrůstaly. U Majálesu bych jednou rád dosáhnul toho, aby na celý týden ožilo celé město - besedy, divadlo, výstavy, atd. Postupně se na tom snažíme pracovat, letos jsme podruhé realizovali doprovodný program ve speciální Majálesové zóně, ale výhledově bychom to chtěli propracovat ještě víc. Jsme v tom otevření jakýmkoliv nápadům, proto pokud máte kdokoliv jakýkoliv nápad, dejte nám vědět!Co vás letos ještě čeká a kde v blízkosti vás můžeme potkal?
Hned po Majálesu mě čeká návrat do práce, pracuji jako produkční v pražském klubu Rock Café. Své jihočeské domovině jsem ale věrný, nejbližší akcí v mé režii bude fotbalový turnaj Čkyně Cup v nedaleké Čkyni (30. června), co se hudby týká, v srpnu pořádám na nedaleké plovárně ve Volyni jiný festival, ten se jmenuje Summer Punk Párty Volyně a je zaměřený primárně na punk-rock a hardcore, navíc se zde při poslechu hudby můžete vykoupat v bazénu s výhledem na pódium.

Zdeněk Formánek, Vimperk