Jihočeská část festivalu, který pořádá kytarista Rudy Linka, začne 20. července v Táboře, v sobotu se přesune do Českých Budějovic a vyvrcholí 22. července v Prachaticích. Všude se hraje od 17 hodin. „Před devíti lety jsem u Prachatic koupil chalupu a mám k jihu Čech blízký vztah. Jsem zde několikrát za rok, znám tu úžasné lidi, fascinuje mě jihočeská pohostinnost 
a malebnost," řekl Linka.

Tábor
Večer na Žižkově náměstí otevře Blue Break, jazzové trio z Německa, vítěz Jazzprix v roce 2010. Po nich přijde na pódium švédský pianista Bobo Stenson. „Je můj dobrý kamarád, jeden z nejlepších pianistů na světě, extratřída. Hvězdou večera bude kytarista, bluesman a výborný člověk Luboš Andršt. Já si s ním zahraju, ačkoli jsme spolu nikdy ani necvičili," těší se Linka. Andršta zná dlouho. Když bylo Linkovi pět let, hrál již bluesman s kapelou Energit. „Už tenkrát měl výbornou kytaru Les Paul, já ji nemám dodnes," směje se Linka.

České Budějovice
První dva interpreti z Tábora se představí 21. července i na budějovickém náměstí Přemysla Otakara II. Vrchol slibuje Joe Lovano, saxofonista věnující se klasickému jazzu, a kvintet trumpetisty Davea Douglase. „Kapela je fantastická, inspiruje se hudbou Waynea Shortera. Upozornil bych ještě na bubeníka Joeya Barona – úžasně skromný, nedělá ze sebe frajera a přitom hrál třeba s Patem Methenym," podotkl Linka.

Prachatice
Finále na Velkém náměstí načne kvintet trumpetisty Miroslava Hloucala, letošního vítěze soutěže Jazzprix, která je spojená s odměnou deset tisíc eur. Vystřídá jej německý sextet Ohropack. „Hrají happy jazz, který má velmi pozitivní energii," podotkl Linka. Závěr patří dánskému trumpetistovi Pallemu Mikelborgovi. Ten vystupoval již loni při BJF v Praze. „Ale začalo pršet tak, že jsme koncert museli přerušit. Tentokrát přijede s norským triem Daga Arnesena, jenž bere inspirace z tamní lidové hudby," doplnil Linka.