Martin Pixa po studiu vyučoval 20 let na Základní umělecké škole ve Vodňanech modelování, keramiku a výtvarné techniky. V současné době žije ve Lhenicích a keramika je stále jeho velkým koníčkem.

Na stovku návštěvníků vernisáže bylo svědkem doslova keramické show, kdy zdobil keramiku, kterou vytahoval z pece za teploty až 1050 stupňů. "Nádoby samozřejmě musím nejprve vytočit na kruhu nebo vytvarovat, pak to nějaký čas schne a následuje přežeh, první pálení. Tomu se říká pálení na střep, to je kolem osmi set padesáti až devíti set stupňů podle druhu hlíny. Zde jsme viděli druhé pálení a RAKU se dělá v plynové peci a vyndavá se to v mezní teplotě tisíc až tisíc padesát stupňů. Vnitřní glazury dělám pak při tisíc čtyřiceti stupních. Zdobení je pak různé podle druhů RAKU. Horse Hair je zdobení hřívou či peřím, nebo je to klasické RAKU, to se naglazuje, pálí se to v této peci a dává do redukčního chlazení. To ale trvá dvě hodiny," uvedl k různým technikám zdobení keramiky Martin Pixa.

Výstava je plná různých tvarů a kompozic. To znamená mít plnou hlavu nápadů. "Nápady se sice rodí, člověk má nějakou představu, ale při realizaci nakonec vznikne něco jiného. Ale každý vyrobený kousek potěší. Doufám, že se budou líbit i návštěvníkům výstavy," pozval do muzea Martin Pixa