“Závody se vyvedly, takže příští sezónu bychom to chtěli alespoň dvakrát zopakovat. Nasbírali jsme spoustu zkušeností a námětů, takže můžeme pro příště slíbit ještě zajímavější a náročnější trať,” potvrdil spokojenost pořadatelů správce lyžařského areálu Jaroslav Mach. Jak prozradil, jednalo se o první podobnou akci od vzniku zdejšího areálu před osmi lety a pořadatelům do karet hrálo jak momentální počasí, tak i množství a kvalita sněhu. Závody připravila obec , jako zpestření letošních oslav, které připomínají první písemnou zmínku o Horní Vltavici z roku 1359.

Sjezdu, kterému přihlížela přibližně stovka diváků, se vyhýbala i vážnější zranění a tak jediný, kdo byl téměř bez práce, byla Horská služba. “Dva závodníci se lehce zranili při tréninku, takže nakonec nejeli. Během samotných závodů jsme tu měli lehce naraženou kostrč a jednu drobnou tržnou ránu na koleně,” komentoval situaci jeden z přítomných záchranářů.

Nejmladším účastníkem soutěže byl teprve sedmiletý Adam Kříž, který reprezentoval domácí tým na lyžích a svoji kategorii nakonec vyhrál. V nejmladší ženské kategorii rovněž kralovali domácí, když na prkně si pro prvenství dojela Silvie Mikešová a na lyžích zvítězila její sestra Simona. Na stupních vítězů z dospělých stanuli Viktor Valta na prkně a Veronika Trojanová a Radim Sýkora na lyžích.

“Trať byla velice dobře připravená a i sníh byl poměrně kvalitní. Po organizační stránce vše vyšlo. Malí se drželi a velcí předvedli vyrovnané a tedy dramatické jízdy. Takže spokojenost na všech stranách, za což patří všem, kteří se na přípravě závodů podíleli dík,” zhodnotil sobotní cross, šéf vimperského snowboardového oddílu Josef Bejček, který se ujal i moderování celé soutěže.

Jaroslav Pulkrábek