Nejpopulárnější česká zpěvačka, slovenská superstar společně s českými a slovenskými handicapovanými umělci a s dětmi z prachatického tanečního studia budou protagonisty tohoto ojedinělého hudebního charitativního projektu pro Rodinný dětský domov Sluníčko z Vitějovic.

„Náš rodinný domov se drží svého poslání, chceme dát dětem, které u nás žijí, šanci vyrůstat v rodině, mít svoji maminku a tatínka. Mladým lidem pak napomáháme při prvních krůčcích v samostatném životě ve chvíli, kdy odcházejí z dětského domova nebo pěstounské rodiny. Je všeobecně známou pravdou, že právě tito mladí lidé to nemají jednoduché, neumí se tolik orientovat ve společnosti, na trhu práce a více jim hrozí různé sociálně patologické jevy. Právě pro tyto děti a mladé lidi jsme se rozhodli uspořádat benefiční koncert Vidíme srdcem,“ uvedla Ivana Stránská, ředitelka Rodinného dětského domova Sluníčko.

Do charitativní akce se zapojilo mnoho umělců, kteří zbourali bariéry mezi hvězdami a handicapovanými, mezi Čechy a Slováky. Návštěvníci koncertu se mají tudíž na co těšit. Vedle nejpopulárnější české zpěvačky Lucie Bílé, kterou doprovodí neméně slavná kapela Ďábelské housle Jana Berkyho-Mrenici, vystoupí i slovenská superstar Věrka Berkyová, slovenská skupina nevidomých Ambrelo, bratři Vilnroterovi z Košic, česká zpěvačka postižená Turnerovým syndromem Lenka Kosinová , Petr Mira a Miro Matyščák či trio Makabara. „Většina umělců, kteří vystoupí na prachatickém benefičním koncertu, je zdravotně postižena. Ti, kteří přispějí dobré věci a přijdou se na koncert podívat, uvidí, že i lidé, ke kterým nebyl osud zrovna nakloněný, umí udělat zábavu, pobavit a nabídnout velké umělecké zážitky,“ doplnila Alexandra Bangová, předsedkyně občanského sdružení nevidomých Ambrelo, které je hlavním realizátorem tohoto ojedinělého hudebního projektu.

I prachatická kulturní scéna se připojí. V programu vystoupí Smíšený pěvecký soubor Česká píseň a Taneční studio 4EVER. „Děti zatancují tři choreografie. Jednu z nich pak společně s česko-finským houslistou Kristiánem, který spojuje svou virtuosní hru na housle s moderními akustickými i elektronickými nástroji. Jsme rádi, že jsme se mohli zapojit do tohoto projektu. Pro naše děti je to příležitost pomoci jiným a poznávat, že jsou na světě důležitější věci než například úspěch a bohatství,“ řekla Kamila Kačírková, vedoucí TS 4EVER.

Vstupenky na benefiční koncert jsou v prodeji v Hotelu Park Prachatice. „Nabízíme tři typy vstupenek, a to za 150 Kč. Jelikož koncert potrvá tři hodiny, jsou právě tyto vstupenky určeny převážně studentům, jelikož jsou na stání. Vstupenky na sezení stojí 350 Kč. Pro ty, kteří chtějí přispět vyšší částkou, si mohou zakoupit tak zvanou VIP vstupenku za 1 000 Kč. Děkujeme všem, kteří si zakoupí přijdou na koncert a pomohou tak dobré věci,“ uzavřela Ivana Stránská.

Program benefičního koncertu s Lucií Bílou Vidíme srdcem

#nahled|https://g.denik.cz/29/0c/pt_inf_luc_bila_prg_062108_sip-200.jpg|https://g.denik.cz/29/0c/pt_inf_luc_bila_prg_062108.jpg|Program benefičního koncertu s Lucií Bílou Vidíme srdcem.#

Ing. Ivana Stránská