Každý ze třinácti autorů, zde vystavil osm snímků, ale také jeden autoportrét. Výstava s názvem Osmičkový rok zachycuje dění za uplynulý rok. Jsou na ní k vidění témata jako například výtvarná ztvárnění vodopádů, slunce v záběru, tajemno na koncertě Chinaski v Prachaticích či Egypt. Vernisáže výstavy se zúčastnili také místostarosta Martin Malý a vedoucí Odboru kultury, školství a cestovního ruchu Městského úřadu v Prachaticích Růžena Štemberková. Oba vyjádřili mimo jiné i své poděkování za usilovnou práci fotoklubu a obdivovali krásu vystavených děl. Výstava potrvá až do třináctého února.
„Kvalita fotografií se posunula zase o stupeň výše. Autoři si mohli určit téma zcela samostatně,“ popisuje dlouholetý člen Fotoklubu Zdeněk Přibyl.
Podle jeho slov má nyní klub okolo dvaceti dvou členů. „Někteří se nechtěli zúčastnit, protože jim zkrátka buď nesedělo téma, nebo se na výstavu svých fotografií ještě necítili,“ hodnotí.
Vernisáž zhodnotil jen velice kladně. „Nečekali jsme, že bude tak vysoká návštěvnost. Rozhodně obrovská spokojenost. Letos jsme přecejenom rozeslali spoustu pozvánek,“ popisuje dále.
Je přesvědčen o tom, že právě kvalita některých snímků přiláká i řadu sběratelů. „Autoři neměli jednoduchý úkol vybrat to pravé. Letos poprvé dostal každý svoji část zdi, a jeho fotografie jsou uvedeny právě autoportrétem. Témata jsme nezaměřili jen na Šumavu, což byla pro členy fotoklubu velká výzva,“ dodal Zdeněk Přibyl.
„Je vidět, že kvalita fotografií rok od roku stoupá. Každý z autorů musí vložit do své záliby spoustu času, což se také samozřejmě projeví na konečné podobně fotografií. Mě osobně zaujaly především snímky zachycující přírodu, zvláště pak ptactvo, které vyfotografoval Pavel Bače. Návštěvnost vernisáže mě příjemně překvapila. Je vidět, že si členové tohoto fotoklubu již získali své jméno,“ zhodnotil místostarosta města Prachatice Martin Malý.
Nadšení bylo vidět v očích všech návštěvníků. „Letošní kvalitou fotografií jsem byla nadšena. Je na ně krásný pohled. Výstavu jsem si rozhodně nechtěla nechat ujít. Líbily se mi snímky především od Radka Štumpauera,“ zhodnotila Jana Mikolášková z Prachatic.