ČTVRTEK (1. června)

Prachatice
Sál Národního domu
Taneční dopoledne s Majdou a Péťou, hudební program s Majdou z Kouzelné školky a Petrem Vackem, od 9 hodin.
DDM
Den dětí: Hmyzouni, od 9 hodin.
Domeček patří všem, pohádka a tradiční přehlídka kroužků, 15 hodin.
Domov seniorů Mistra Křišťana
Život na kosmické stanici, beseda s Milanem Halouskem z České kosmické kanceláře, od 14 hodin.
ZUŠ
Absolventský koncert, absolventi hry na elektronické klávesové nástroje a hosté, od 18 hodin.
Kostel sv. Jakuba
XXII. ročník Dnů duchovní hudby, Pavel Kohout, varhany, od 19 hodin, vstup zdarma.
Tělocvična Gymnázia
Cvičení pro seniory, od 18 h.
Kino Národka
Mimi šéf, od 16 a 18 (3D) hodin.

Netolice

DDM
Den dětí s Krabicí a Pytlounem, program plný her, zábavy, sladkých, ale i jiných odměn, od 14 hodin.

Vimperk

Park u Volyňky
Den dětí, malý dárek nejen pro děti. Vodnická pohádka, kejklíř Půpa a další hrátky, od 16.30 hodin.

Vlachovo Březí

Panský pivovar
Tradice a současnost, Bydlení made in VOŠ a SPŠ Volyně, vernisáž výstavy, od 16 hodin.

PÁTEK (2. června)

Prachatice

Sál ZUŠ
Koncert flétnového virtuóza Jana Ostrého, vystoupí s klavíristkou Silvií Ježkovou a koncertu bude předcházet workshop pro žákyně školy, od 18 hodin.
Bazén
Cvičení ve vodě pro seniory, od 13 hodin.

Netolice

Muzeum JUDr. Otakara Kudrny
Raku – Naked – Horse Hair, Keramika trochu jinak, vernisáž výstavy Martina Pixy spojená s ukázkou pálení keramiky, od 18 hodin.

Vimperk

DDM
Strašidýlková noc, návštěva plaveckého bazénu v Prachaticích a nocování, od 15 h.

Vlachovo Březí

Panský pivovar
Lunapark, od 14 hodin.

Lhenice

Kino
Příchozí, vědecko fantastický thriller, od 19 hodin.

SOBOTA (3. června)

Stachy

Autobusové nádraží
1. Stašské slavnosti, Šumavští Kamarádi – dechovka od 10 do 12.30 hodin, Letáci – country kapela od 13 do 17 hodin, Bernadeta od 17.30 do 19 hodin, Sharpers – legenda 80. let od 19.30 do 22 hodin, Labyrint od 22 do 2 hodin.

Nebahovy

Obec
Oslava 700 let založení obce, bohoslužba a průvod hasičů obcí, žehnání praporu od 11 hodin, fotbalové utkání, soutěže pro děti od 15 hodin, výstava fotografií, hrají Babouci a Doubravanka, od 14 hodin, stavění máje na návsi, hraje A je to, od 18 h.

Staré Prachatice

Hřiště
Stavění máje, program pro děti, od 14 hodin.

Vlachovo Březí

Galerie Bomba
Mistr Václav Boukal, vernisáž výstavy malíře, kreslíře a ilustrátora z Vlachova Březí, od 18 h.

Horosedly

Hala Na Stránce
Pouťová zábava po 50. letech, hraje Šísl Band, od 20 hodin.

Vlachovo Březí

Hřiště
Fotbal přípravka, žáci a dorost, dopoledne, FC Vlachovo Březí – Sokol Záblatí od 17 h.
Panský pivovar
Lunapark, celý den.
Náměstí Svobody
Open air rockových kapel, koncert Náhodný výběr, Na Plech, Euphonix, Narttu a Metallica Czech Tribute Band, od 16 hodin.
Kostel sv. Ducha
Svatodušní vigilie, od 18 hodin.

Zdenice

Školní přírodní rezervace
Den otevřených dveří, od 9 do 13 hodin.

Čkyně

Rybník
20. ročník rybářských závodů, soutěž pro děti i dospělé, od 6 do 12 hodin, startovné dospělí 100, děti do 12 let 50 Kč.
Synagoga
Ghanský taneční soubor Ghana Dance Ensemble, rytmy západní Afriky, od 19 hodin.

Strunkovice nad Blanicí

Kino
Foto na Provázku, zahájení výstavy, od 10 hodin.
Sokolská louka
Koncert, Vivat Joe!, od 19 a Krausberry od 21 hodin.

NEDĚLE (4. června)

Vimperk

MěKS
Besídka orientálního tance, tančí skupiny orientálního tance Vimperk a Prachatice, od 17 hodin.

Vlachovo Březí

Obec
XXIII. Svatodušní pouťová slavnost, jarmark a řemesla od 9 hodin.
Panský pivovar
Lunapark, celý den.
Kostel sv. Ducha
Svatodušní pouťová mše, od 11 hodin.
Hřiště
Zápas, domácí Old boys Vlachovo Březí – SK Lhenice a Spartak Trhové Sviny, od 14 hodin.

Strunkovice nad Blanicí

Kino
Brazílie dobrodružná, beseda, promítání dokumentu Karla Matějky nejen o cestě po Indii, od 10 hodin.
KD
Vyhlášení fotografické soutěže a ukončení výstavy, od 12 hodin.