Ve čtvrtek 5. dubna se konal krásný koncert v kostele sv. Jakuba v Prachaticích, na kterém se prachatické veřejnosti představil skvělý pěvecký soubor SPgŠ Fontána, který vede Petra Sovová, Klarinetový soubor Prachatice a Klarinetový soubor Junior se svými členy Petrem Chalupským, Tomášem Janouškem, Jiřím Peckou, Tomášem Mayerem a Janem Antelem. Jako další hosté se představili: Martina Pivoňková, Drahoslava Satorová, Marcela Haspeklová, Vítek Neužil a Simona Vacušková. Všichni účinkující předali během tohoto koncertu vše krásné, co mohou svým uměním a lidskostí poslat prostřednictvím svých nástrojů a lidských hlasů. Neopakovatelný zážitek a tak trochu i sen se stal nádhernou realitou, kterou samozřejmě ocenili především posluchači a návštěvníci tohoto koncertu. Hudba a zpěv se linuly krásnými klenbami kostela sv. Jakuba v Prachaticích a jistě potěšily zcela zaplněné prostory tohoto místa, z něhož dýchají staletí a úcta k lidské vzájemnosti a pokoře.

Jsem velice rád a šťasten, že jsem dostal od tolika svých spolupracovníků a přátel tento krásný dárek ke svým čtyřicátým narozeninám. Chtěl bych touto cestou velice poděkovat všem účinkujícím a také studentkám SPgŠ Prachatice, které věnovaly svůj čas nacvičování pestrého programu i s překvapeními, která mne upřímně dojala.

Říká se, že svůj stín nepřekročíš. V tomto případě si dovolím říci, že budeme všichni vždy velice rádi tento stín zdolávat a stále hudbou těšit své posluchače. To je totiž hlavním smyslem muzikanství. Takže příště zase někdy někde. Kupříkladu při nějaké podobné příležitosti.

Jan Hovorka