Miloš Vaněček znovuobnovil legendární českobudějovický Divadelní klub.Zdroj: Deník/Jaroslav SýbekKlub oficiálně otevřel 26. ledna Miloš Vaněček, který dle svých slov chytl příležitost za pačesy, když se o možnosti provozu doslechl. „Přišlo mi to jako celkem dobrá příležitost. Jsem podnikatel, snažím se využít zajímavých prostor,“ vysvětluje muž, který působil v minulosti v Music Baru Velbloud a provozuje Café Hostel v centru.

Oba zmíněné podniky spojuje kulturní program. Ten nebude chybět ani v „divadelňáku“. „Když uděláte jenom hospodu, tak nemá šanci,“ myslí si podnikatel. Miloš Vaněček plánuje kulturu v podobě diskoték a akustických hudebních vystoupeních. „A výstavy, to je věc, o kterou se bude starat divadlo,“ uzavírá.

S otevřením pomohli i Budějčáci přes portál na financování projektů. „Otevřel jsem sbírku na Startovači,“ vypráví Miloš Vaněček. Za dobu jednoho měsíce se vybralo 200 tisíc korun od 150 lidí. „Bez jejich pomoci by se to do konce ledna nestihlo,“ připouští Miloš Vaněček. Rekonstrukce trvala dva měsíce a stála půl milionu korun.

Vedoucí obchodního oddělení JD Věra Ernstová říká: „Bylo to na přání herců. Z jejich řad vznikl požadavek, že večer nemají kam jít, když mají po představení, protože všude je zavřeno.“ Otevření potěšilo například mladou herečku Kamilu Janovičovou. „Mám radost, ale zatím na mě jako divadelní klub vůbec nepůsobí. Pro mě vždycky bývá obývákem divadla. Doufám, že se bude podoba klubu ještě vyvíjet. Nechci ale klub kritizovat, jsem ráda, že ho máme,“ říká Kamila Janovičová a dodává: „Červené víno mi tam moc chutná a hořčicové brambůrky jsou za mě top!“ Miloš Vaněček se změnami počítá. Pár fragmentů tu z původního prostoru zůstalo, a to police a lavice, kterým je třeba vyměnit polstrování.

S divadelní kavárnou si prý podnik konkurovat nebude, kvůli jinému sortimentu a otevírací době do noci. „Vítaní jsou všichni,“ uzavírá Miloš Vaněček.