ČTVRTEK (31. května)

Prachatice
Radniční sál: Pasování čtenářů: Pasování prvňáčků na čtenáře s Hynkem Klimkem, od 13 hodin.
Domov seniorů Mistra Křišťana: Seniorské sportovní hry napříč handicapy, součástí je Československá rotopediáda, od 10 hodin
Sál ZUŠ: Klavírní absolventský koncert, od 18 hodin.
Kino Národka: Deathpool, od 19.30 hodin, vstupné 130 korun.

Vimperk
MěKS: Přehlídka sportovních zájmových kroužků DDM, představí se sportovní gymnastika I., sportovní gymnastika II. a taneční kroužky, od 17 hodin.

Vlachovo Březí
Budova MÚ: Lucerny ze sklenic, tvořivá dílna, od 13 hodin.

Volary
Kinosál: Pěvecký koncert ZUŠ, vystupují solisté a pěvecké sbory ZUŠ Poupátka a Poupata, od 18 hodin.

Netolice
DDM: Každoroční přehlídka kroužků v sále, od 17 hodin. Připraveno je: vystoupení, ochutnávka od kuchtíků, společné rozloučení s opékáním na zahradě DDM, vuřty s sebou, do 19 hodin.

PÁTEK (1. června)

Prachatice
DDM: Den dětí – Barevný den, od 9 hodin.
Domeček patří všem, Den dětí, pohádka od 15 hodin, tradiční přehlídka kroužků od 16.30 hodin.
Městské divadlo: Putování s pantomimou – David a Goliáš, Den dětí, od 9.30 hodin.

Netolice
DDM: Dětský den, oslava svátku dětí na zahradě u DDM, případně v „Domečku“, od 13 hodin.

Strunkovice nad Blanicí
Kino: Sherlock Koumes, od 17 a 19 hodin, vstupné 70 Kč.

Lhenice
ZŠ: Den dětí, aktivity ve třídách a hledání pokladu na zahradě, celý den.

Vimperk
MěKS: Dlouhý, široký a bystrozraký, loutková pohádka plná divadelních kouzel.
školní představení, od 8.30 a 10 hodin, vstupné 40 Kč,
DDM: Den dětí, lezecká stěna, virtuální realita, tvořivé dílny, od 13 hodin.
Kavárna Ve Skále: Šumava litera přestavuje: Muzeum fotoateliér Seidel, přes Vimperk na Šumavu s Josefem Seidelem, od 19 hodin.

SOBOTA (2. června)

Husinec
Bar BarBar: Husinecký dětský filmový klub, filmy Až po uši v mechu a Živě z mechu, dílnička od 18 hodin, promítání od 19 hodin, vstupné zdarma, na dílničku s sebou staré zbytky látek.

Jelemek
Školní přírodní rezervace: Den otevřených dveří, od 9 do 13 hodin.

Běleč
Lesní hřiště: Den dětí, Taekwondoo,ukázky od 13.45 hodin; psovodi a psi, komentované ukázky od 14.15 hodin; přelet letadla a shoz bonbonů od 15 hodin; společný zásah SDH Běleč a Těšovice od 15.30 hodin; hromadné vypouštění balonků od 16 hodin.

Netolice
Autokemp Podroužek: Modely lodí NS Austria Cup 2018, modely bude možné vidět na vodní hladině Podroužku, pořádá KLoM Vltava České Budějovice, od 8.30 hodin.

Strunkovice nad Blanicí
KD: Foto na provázku, vernisáž od 10 hodin.
Sportovní areál na Sokolské louce: Slavnostní nástup praporů a cvičenců k oslavě 110. výročí založení T. J. Sokol Strunkovice nad Blanicí, od 13.30 hodin, Veřejné cvičení hostů a místních sokolských sportovních oddílů, Country taneční soubor Strunkováček, Noty – sletová skladba pro předškolní děti, Děti, to je věc! – sletová skladba pro mladší školní věk, Akrobatické vystoupení nejmladších gymnastů, Ženobraní – sletová skladba pro ženy, Akrobatické vystoupení starších gymnastů Siluety – sletová skladba pro dorostenky a ženy, Pirátky a piráti – skladba oddílu gymnastiky, Spolu – česko-slovenská sletová skladba pro ženy a muže, od 14 hodin, Voras Band, koncert od 18.30 a od 23 hodin, Ivan Hlas Trio, koncert od 21 hodin, vstupné 100 korun.

Libín
Parkoviště Sedýlko: Fitmin libínský canicross, běžecký závod se psy, hromadný start v 9 hodin, prezentace 1. června od 19 do 22 v kempu u Křišťanovického rybníka.

Šumavské Hoštice
Parčík u kostela: Mezinárodní den dětí, loutkové přestavení Já to jsem: Kouzelný kolotoč od 15.30 hodin, po představení opékání buřtíků, v případě nepříznivého počasí se divadlo hraje v KD.

Chlumany
Prostranství za OÚ: Chlumanský trh, tradiční prodej farmářských výrobků, od 8 do 12 hodin.

Vimperk
Zimní stadion: Memoriál Jiřího Necida, soutěž v mažoretkovém sportu, od 9 hodin.

Lhenice
Kino: Mladí muži za pultem / Clerks, od 18.30 hodin.

NEDĚLE (3. června)

Netolice
Autokemp Podroužek: Modely lodí NS Austria Cup 2018, modely bude možné vidět na vodní hladině Podroužku, pořádá KLoM Vltava České Budějovice, od 8.30 hodin.

Strunkovice nad Blanicí
Kino: Tibet – Ze Lhasy pod Mount Everest, cestovatelské vyprávění Miloslava Martana od 10 hodin, Bohatýrský triologie, dokumentární film Karla Matějky nejen o cestě po Balkáně, od 12 hodin.
KD: Výstava Foto na provázku od 10 hodin, vyhlášení výsledků