STŘEDA (15. listopadu)

Prachatice

Městská knihovna
Tvořivé středy se Zdeňkou Lebedovou: Čert a Mikuláš, od 14 do 15 hodin.
Národní dům
Setkání bez hranic, akce STROOM Dub, přehlídka souborů klientů sociální péče, hosté Jan Přeučil, první česká Popelka Eva Hrušková a zpěvák Stanislav Hložek, od 14 hodin.
Radniční sál
Rozdílné vnímání mužů a žen, Petra Nel Smolová a Jan Dubanič, beseda od 17 do 18 hodin.

Vlachovo Březí

Panský pivovar
Lubomír Hrdlička, koncert folkového zpěváka, kytaristy a člena kapely Lazareth, od 17 hodin, vstupné 50 Kč, děti a mládež zdarma.

Vimperk

DDM
Florbal, okresní kolo soutěže MŠMT, od 9 hodin.
Pečení hnětýnek, výukový program, od 8 hodin.

Volary

Městská galerie
Teodor Buzu: Barvy touhy, vernisáž výstavy, hudební doprovod Kateřina Pavlíková na saxofon, od 17.07 hodin, otevřeno vždy od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.
DDM
Deskohrátky, od 17 hodin.

Vimperk

Kavárna Happy Hemp
Šumava litera, festival, Hasan Zahirovič: Karel Čapek a Šumava, od 19 hodin.

ČTVRTEK (16. listopadu)

Prachatice

Sklepy Staré radnice
Kalle, akustický koncert dvojice z Tábora, kterou tvoří Veronika Buriánková (zpěv) a David Zeman (kytara ), od 19 hodin, vstupné 100 Kč, předprodej od 16. října.
Muzeum české loutky a cirkusu
Retro – Krása, která nestárne, vernisáž výstavy o inspirativní módě padesátých let, od 16 hodin.
Kino Národka
Sněhulák, od 19.30 hodin.

Volary

Společenský sál radnice
Košt vín, 3. ročník, vzorky vín z Moravy, hudba, od 19 hodin, vstupné 50 Kč.

Zbytiny

Kulturní dům
Hard´n´heavy, koncert skupin Menhir, Lucky Brew, X-Ray, od 20 hodin.

Vimperk

MěKS
Vimperská akademie seniorů, Eva Urbanová: Filmová hraná a dokumentární tvorba na Vimpersku a Prachaticku, pouze pro přihlášené, od 10 hodin.
Kavárna Happy Hemp
Atelier Seidel Český Krumlov: Vlakem ze Strakonic do Volar, od 19 hodin.

Strunkovice nad Blanicí

Kino
Luboš Pospíšil & 5P, koncert, od 19 hodin, vstupné 200 Kč.

PÁTEK (17. listopadu)

Prachatice

Kandlák
Klobouková párty, od 20.30 hodin.

Netolice

Sportovní hala
Florbalový turnaj aneb I ty můžeš vyhrát, pořádá DDM, od 9 h.

Vimperk

Kavárna Ve Skále
PhDr. Ladislav Čepička: Kaplířové ze Sulevic, II. díl z cyklu Vimperské erbovní rody, vstupné dobrovolné, od 19 hodin.
Hotel Zlatá hvězda
Šumava Litera, festival, Jaromír Polášek, Hynek Klimek: Propojení literatury a cestovního ruchu od 18 hodin, Jiří Březina: Sociální marketing od 20 hodin.

Čkyně

Na Kovárně
Country posezení, hrají Husmeni, od 19 hodin, vstupné 50 Kč do klobouku.

Lhenice

Kino
Pouta, promítání k 17. listopadu, od 19 hodin.

Strunkovice nad Blanicí

Kino
Bajkeři, od 19 hodin, vstup 70 Kč.

SOBOTA (18. listopadu)

Prachatice

Kandlák
Kapela „Pub Animals“ – populární reggae kapela, ocenění Anděl, reprezentace ČR v Bruselu společně s D. Bártou, Nightwork a Charlie Straight, od 20.30 hodin.

Dub

MKC Dupy Dup
Řezbářská dílna s Editou Hrbkovou, od 14 hodin.

Vacov

Zasedací místnost OÚ
Kurz pečení a zdobení perníčků, předvánoční akce, pořádá ZO Svazu včelařů, od 14 hodin.

Vimperk

DDM
Pečení hnětýnek, výukový program, od 8 hodin.
Kavárna Happy Hemp
Šumava litera, třetí ročník festivalu regionální literatury, Hans Schopf: Vzpomínky na dětství od 11 hodin, Šumava Františka Malocha od 12.30 hodin, Ivan Nikl: Básnické dílo Ladislava Stehlíka od 14 hodin, Ondřej Fibich: Motivy smrti v dětské literatuře Ondřeje Fibicha od 15 hodin – písně z autorova špalíčku hraje a zpívá Václav Novák, Miroslav Šobr: Zahradou poznání od 16.30 hodin, Gernot Peter: Rosa Tahedl od 18.30 hodin.
Hotel Zlatá hvězda (hlavní sál)
Šumava litera, festival, každou celou hodinu představení knihy, setkání s autory, autogramiády, prodej knih, od 10 hodin.
Hotel Zlatá hvězda (salonek)
Muzeum Fotoateliér Seidel: Šumava – krajina pod sněhem od 11.45 hodin, Václav Čubr: Na cestách krajinou – Šumava od 13.30 hodin, Emil Kintzl, Jan Fischer: Zmizelá Šumava – projekce od 14.45 hodin, Lenka Ovčáková: Hluboké kontrasty od 16.15 hodin, Jan Kavale: Šumavská toulání od 18 hodin.
MěKS
Šumava Litera, galavečer, vyhlášení ceny Johanna Stiftera, od 20 hodin.

NEDĚLE (19. listopadu)

Prachatice

Městské divadlo
Smrt a dívka, představení divadla Ungelt, předplatné řady B, od 19 hodin.

Netolice

Netolické náměstí
Přivítání paní Zimy, vystoupí MŠ Netolice, pěvecký sbor Netoličtí vrabčáci, přílet anděla v cca 17.15 hodin, příjezd Paní Zimy, pouštění balonku s přáním Ježíškovi, od 17 hodin.
Muzeum JUDr. Otakara Kudrny
Zdobení perníčků, od 15 hodin.
DDM
Dílničky, od 16 hodin.
Podloubí u muzea
Malování na obličej, od 15 hodin.
Náměstí
Řemeslný trh, od 15 hodin.
Lucerničkový vlak
Odjezd z ČB v 15.15 hodin, příjezd do Netolic v 16.10 hodin, odjezd z Netolic v 18.33 hodin.

Rozsáhlý přehled nejen kulturních akcí najdete v Tipech deníku na http://prachaticky.denik.cz/tipy/.