„Vybraná truhlářská firma už ve společenském sále dělá nové zázemí pro bar a vyvýšené pódium. V rozpočtu jsme na celkové úpravy sálu vyčlenili milion korun,“ informovala starostka.

Vizuální stránka věci je jednou částí úprav. Zlepšit by se měly úpravami také akustické poměry. „V sále chybí světelná rampa a je tu i špatné ozvučení. Lepší by měla být po úpravách i akustika a chceme dodat i novou oponu pro pódium. Zatím jsme v úpravách ve fázi truhlářských prací, ale v další fázi chceme v doplnění vybavení instalovat do sálu i nové osvětlení,“ vyjmenovává starostka.

První, kdo bude moci ocenit inovovaný společenský sál, budou návštěvníci koncertu k oslavám dvacátého výročí sametové revoluce již v sobotu 14. listopadu. „Vystoupí tu revival skupiny Kabát, takže se dá s nadsázkou říci, že Kabáti vystoupí v novém kabátu,“ dodává s úsměvem Martina Pospíšilová, i když připouští, že na pomyslném kabátu bude ještě několik knoflíků chybět.

Přesto si částečného vylepšení mohli povšimnout již návštěvníci letošních Slavností dřeva. „V té době už byl společenský sál nově vymalovaný, ale teprve dalšími úpravami chceme dotáhnout výslednou podobu a funkčnost sálu do stavu, aby byl skutečně odpovídajícím společenským sálem,“ slibuje starostka.

Zatímco pódium a barové zázemí bude podle smlouvy hotovo do koncertu ke dvacátému výročí sametové revoluce, poslední úpravy chce nechat město dodělat teprve až v krátké pauze mezi adventními trhy a prvním plesem. „To bude alespoň trocha času, ale než začne plesová sezona, mělo by být všechno hotové,“ tvrdí starostka. Pro příští rok tak Volarským zbývá vylepšit ještě taneční parket, který si opravu po létech užívání rovněž zaslouží.