Sobotní slavnost, kterou vedení obce připravovalo několik měsíců a slibovala tak zajímavé zpestření domácího společenského života, totiž téměř celá propršela a namísto stovek se do speciálně připravených stanů přišly podívat pouhé desítky návštěvníků.

„Na programu byl průvod obcí s mažoretkami a dechovkou, šermíři, koně a spoustu dalších věcí. Vzhledem k silnému děšti jsme vše, co se mělo konat pod širým nebem, museli zrušit,“ komentoval změnu programu starosta Horní Vltavice Jiří Fastner. Nicméně alespoň část slavnostního menu se podařilo zachránit.

„Pátečnímu koncertu skupiny Vodáci, který se konal venku v pivních stanech, i ohňostroji se déšť ještě vyhnul. Proběhly i akce, které se konaly pod střechou, tedy výstava obrazů Stanislava Vyskočila a hlavně asi největší lákadlo oslav, koncert Marty Kubišové v Jazzové dílně na Račím Dvoře,“ doplnil informace o průběhu slavností starosta Fastner, který neskrýval rozmrzelost z nepřízně počasí.
I tak se s deštníky či pod pláštěnkami přeci jen přišlo pár desítek lidí podívat na několik vytrvalých řemeslníků a mohli posedět při pivě, čerstvém ovaru, klobáse a poslechnout si koncert lidových písní v podání dudácké kapely. Obec rovněž vydala příležitostné odznaky, pohledy a turistické známky a nechyběl ani pořádný narozeninový dort. Přestože svatý Petr Hornovltavickým tentokráte moc nepřál, s oslavami tu rozhodně nekončí a v diáři jubilejního roku je naprogramována ještě dobrá desítka akcí.

Jaroslav Pulkrábek