Přípravy jsou v plném proudu, dívky během září stihly ještě uklidit Šumavu v oblasti Boubínského pralesa, vyškolit se v oblasti líčení, kosmetiky a péče o sebe v plzeňském Design Blocku.

V sobotu 26. 9. je čeká ve Vimperku závěrečná generálka a poslední týden příprav na finále.

Finálový galavečer se tedy uskuteční v sobotu 3. října v jihočeském Vimperku od 19hod.
Dívky absolvují celý den příprav a generální zkoušky a v podvečer také

IV. ročník se koná poprvé pod záštitou hejtmanů Plzeňského, Jihočeského kraje a samozřejmě starosty hostitelského města Vimperk.

Večerem provedou Jan Čenský a první Miss Československo Ivana Christová, hostem bude šumavský rodák, talent roku, zpěvák Marek Ztracený.

Ve finálové porotě zasednou a o letošních vítězkách rozhodnou starostové všech partnerských měst, zástupci generálního a hlavních reklamních partnerů, fotograf Ivan Štefko, vizážistka Dita Nosková, účast přislíbili i oba hejtmani Doc. MUDr. Milada Emmerová. CSc. a Mgr. Jiří Zimola, senátorka PČR JUDr. Jiřina Rippelová, Martin Straka – majitel hotelu U Zvonu a manažer HC Plzeň, David Huf - osobní trenér a mistr světa ve sportovním aerobiku, Inna Puhajková – iMiss´04, choreografka Pavla Rožumberská a další. Abychom umožnili všem zájemcům a veřejnosti ve Vimperku zhlédnout slavnostní finálový galavečer, připravujeme živý přenos – videoprojekci do všech sálů KD Cihelna a Disco Clubu Calypso, kde se uskuteční i závěrečná afterparty.

Dívky soutěží o spoustu cen jako například, voucher na dovolenou dle vlastního výběru, víkendové pobyty nejen na Šumavě, ale i v luxusních hotelích, nebo např. all inclusive víkend v rakouských Alpách s profesionální výukou lyžování pro dívky na 1. a 2. místě, mobilní telefony, pronájmy osobních automobilů, cesty do zahraničí, profesionální fotobooky pro modelky, luxusní šperky a hodinky, poukazy do kosmetických salonů a restaurací, či na profesionální školení dle vlastního výběru, balíčky plné kosmetiky, vitamínů a potravinových doplňků a další ceny.

V závěru večera bude vyhlášeno celkem 7 titulů:
1., 2., a 3. Dívka Šumavy 2009 – na základě bodování poroty
Dívka Sympatie 2009 – dívka, která získala nejvíce SMS hlasů (od června do září´09)
Dívka Publika 2009 – dívka, která získá nejvíce hlasů od diváků ve všech sálech KD Cihelna (hlavní sál, předsálí a Disco Club Calypso – kam bude přenášena živá projekce)
Tvář Deníku 2009 – dívka, která získá nejvíce hlasů od čtenářů Klatovského, Domažlického, Prachatického a Strakonického Deníku

Dívka Nice Magazín 2009 – dívka, která získá nejvíce hlasů prostřednictvím www mediálního partnera www.inspirovanikrasou.cz

Během večera také vystoupí klienti o.p.s. STROOM Dub, kteří pro dívky a porotce připravili krásné keramické dárky a na úvodu večera zazpívají.

Z výtěžku celé akce bude profinancována rekonstrukce rehabilitačního prostoru Dětského centra Jihočeského kraje. Toto zařízení je pověřeno k výkonu sociálně-právní ochrany dětí od narození do 1 roku, pro děti, které se dostaly do složité životní situace, vyžadující okamžitou pomoc.

Po vyhlášení vítězek proběhne tradiční dražba korunky vítězky, slavnostní raut a letos poprvé také „after party“ finalistek, účastníků a realizačního týmu celého finále.

Do 30. 9. probíhá hlasování o Dívku Sympatie 2009 / podrobnosti na www.divkasumavy.cz /
hlasující, který bude 4444 v pořadí získá voucher na víkendový pobyt v Hotelu Frymburk na Lipně, kde finalistky trávily závěrečné soustředění.

Více informací naleznete v souvisejících článcích.

Pavlína Brunclíková