Tak zvané nostalgické jízdy pořádané Českými drahami obohacují nabídku kulturních a společenských akcí. Pro Netolické to má navíc další nádech nostalgie spojený s tím, že na tamní vlakové nádraží jako koncovou stanici už pravidelné vlakové spoje řadu let nejezdí.

Tentokrát ale jinak ztichlé kolejnice nerozezní kola parní lokomotivy, ale historický motoráček Hurvínek. Právě jím se můžete v sobotu 20. května vydat na vyhlídkovou jízdu, nebo se jím nechat dopravit na netolické nádraží. Odtud už budete muset do centra dění, tedy na netolické náměstí dojít po svých. Ale těch několik kroků navíc jistě nebudete litovat. 

Jak do Netolic s Hurvínkem

Na netolickém náměstí na vás totiž čeká kromě staročeského řemeslného jarmarku s bohatým občerstvením také vystoupení hudebních skupin, šermířská, bubenická a ohňová show, kouzelnická školka pro děti. Pro ně jsou určeny i výtvarné dílny, pobaví je jistě i divadelní představení, nebo se možná nadchnou spolu s dospělými při tanečních vystoupeních.

A kdo by chtěl vyzkoušet svou mušku, může se zastavit u lukostřelby. K vidění budou i ukázky sokolnictví a další program.