Již šestý ročník hudební přehlídky R´n´R Sinners nabídne vystoupení hned pěti skupin. Na otázky odpovídá hlavní organizátor František Zíka.

Čím bude letošní ročník výjimečný? Jaké kapely budou moci zájemci slyšet?


Akce je výjimečná už vlastně jenom tím, že se v Prachaticích koná. Podpora fanoušků tohoto stylu hudby je v našem městě opravdu hodně malá. Na druhou stranu se jedná již o šestý ročník, takže si své příznivce přecejenom našla.

Letos vystoupí celkem pět skupin. Budou to Gangnails hrající styl punk“o“billy a Carlos and his Coyotes. Dále se mohou zájemci těšit na The Blind Daters, což je punk ve stylu kapel, jako jsou Ramones, Clash a podobně. Výborně zahraná hudba s kvalitními muzikanty. Všechny jistě zaujmou The Queens of Everything, což je kapela s kontrabasem na způsob psycho-billy křížená se saxofony ve stylu Kings of Nuthin. Netradiční psychobilly představí The Rocket Dogz z Prahy.

Jedná se již o šestý ročník. Které kapely vystoupí na akci vůbec poprvé?

Tak kromě skupiny Gangnails, která hrála již na prvním ročníku, uvidí návštěvníci na akci všechny ostatní kapely vůbec poprvé. Jedná se skutečně o kvalitní projekty, a proto si jistě přijdou na své jak úplní hudební laici, tak i fajnšmekři.

Vzhledem k tomu, že se letos neuskuteční tradiční motorkářská přehlídka Motosprint u Žernovic, nemáte obavy z nízké návštěvnosti?

To, že se v letošním roce neuskuteční motorkářská přehlídka Motosprint u Žernovic, je určitě velice nepříjemné. Je to škoda, protože obě akce se skvěle doplňovaly a navzájem podporovaly. Právě z motosprintu vždy dorazila na koncert celá řada nadšených motorkářů, ale i mnoho dalších lidí. Mrzí mě, že to letos organizátoři vzdali.
Doufám, že se jim podaří tradici znovu oživit, protože jistě nebude z mého pohledu vůbec jednoduché akci pořádat nadále bez jejich podpory. Proto jsou obavy z malé návštěvnosti rozhodně na místě. Každopádně věřím, že ti správní rockeři si nenechají koncert ujít.

Kapely jsou převážně z Prahy. Jak vysoké bude vstupné? Plánujete například slevy pro důchodce či studenty?

Vstupné bude sto padesát korun. Bohužel žádné slevy neplánujeme a ani nemůžeme. Nebylo jednoduché získat potřebné finanční prostředky, zvláště pak v letošním roce. Jsem rád, že se mi vůbec vše podaří poplatit.

Proč by měli návštěvníci právě vaši akci navštívit? Čím se odlišuje od podobných koncertů v Prachaticích a okolí? Co představuje její hlavní myšlenku?

Nejdůležitější je asi fakt, že tato přehlídka je jediná svého druhu v Jihočeském kraji. A myslím při vší skromnosti, že snad pomalu, ale jistě získává punc kultovní akce pro všechny příznivce těchto hudební stylů. A pokud bude znovu o akci velký zájem, je to ta největší odměna pro nás pořadatele.