Od jednadvaceti hodin se tak mohou zájemci těšit na netradiční kapelu, která má na svém kontě již sedm vydaných alb. V Chrobolech nebudou chybět ani hity ze zatím poslední nahrávky s názvem Čas je jako řeka, která obsahuje celkem třináct skladeb. Složení skupiny tvoří Ivo Trojan – baskytara a zpěv, Richard Strmiska – kytara a klávesy, Martin Blažek – kytara a zpěv a bubeník, textař a zpěvák Libor Špatný.

Skupina Parkán je proslulá celou řadou povedených vystoupení, při kterých si získala srdce posluchačů prakticky z celé České republiky. Její skladby si vychutnávají téměř všechny věkové kategorie. Od natočení prvního alba skupiny s netradičním názvem Holky tu jsou uplynulo již patnáct let. Přesto členové Parkánu stále překvapují svojí energií a vitalitou. Zkušení hudebníci staví především na chytlavých, lehce zapamatovatelných melodiích a v neposlední řadě také ojedinělých rytmech. Do skladeb navíc vkládají svůj vlastní originální styl a výraz. Návštěvníci se mohou navíc těšit na porci pečeného selátka, a to zcela zdarma. Skupina se v tomto měsíci představí na Prachaticku ještě při jednom vystoupení, a to třiadvacátého října v Lažištích.

Parkán se v Chrobolech představil již několikrát a vždy sklidil hlasitý potlesk. „Do naší obce zveme skupinu Parkán pravidelně dvakrát ročně. Vždy se na ně sejde okolo dvou stovek příznivců. I v Chrobolech má skupina řadu stálých příznivců, ale získává si i další fanoušky,“ uvedl starosta obce Oldřich Valouch.