Soutěž probíhala celé prázdniny a byla ukončena v říjnu.

Soutěž byla určena všem ve věku od 6 do 26 let. Celkově bylo do soutěže zasláno dvacet příspěvků, z nichž pracovníci centra vybrali deset nejhezčích, které byly v pátek oceněny.

Díky štědrosti dárců si výherci odnesli zajímavé ceny, mezi kterými byly například poukázky do lanového centra, poukaz na pořízení ateliérových fotografií, volné vstupenky do plaveckého bazénu, propagační materiály města Prachatice, Jihočeského kraje a KreBul, o.s. Hodnocení první desítky příspěvků bylo velmi náročné, přesto se v obou kategoriích podařilo najít vítěze. V kategorii o nejhezčí příběh se na prvním místě umístila Denisa Štětinová z Prachatic se svým „Barevným anglickým příběhem“. V kategorii fotografií obsadila první místo Dominika Škrnová z Volar. Ta zvítězila se svým snímkem z dovolené v Chorvatsku.

Jsme velice potěšeni, že veřejnost začíná vnímat přítomnost Informačního centra pro mládež Prachatice, o čemž svědčí i poměrně velká účast v této soutěži.

Děkujeme tak všem, kteří se soutěže zúčastnili a také těm, kteří nám věnovali hodnotné ceny, z nichž měli všichni zúčastnění opravdu velkou radost.

Zdeněk Krejsa, ICM Prachatice