Kašpárek ráno vítá hlavně nás malé. Ahoj kamaráde, ukážeme ti, co už jsme se naučili. Hrajeme si s paní učitelkou a vůbec se nebojíme. Umíme si už umýt ruce a také malovat s barvami.

Ťuky, ťuky, kdopak to za dveřmi z druhé třídy volá? To je liška a láká Budulínka ven. Jen se děti nebojte, dopadne to dobře. A hlavně se při honičce s liškou pěkně vydovádíme.

Tů,tů, tů, houká ve třetí třídě pošťácké auto, které dětem veze voňavý balíček pro šneka Fleka a jeho kamaráda skřítka Vítka. Podívejte se, jaké domečky umíme složit pro naše dva nové kamarády z pohádky. A také si stavíme celou pohádkovou vesničku.

Góóól, góóól, ozývá se od čtvrťáků. Kluci honí míček po třídě s hokejkami. Za jejich zády ale právě vzniká tajuplný dinopark. Cesta do pravěku láká skoro všechny děti. Venku prší, a tak si můžeme déle hrát.

„Vezměte si židličky a jdeme na divadlo,“ říká paní učitelka. „Jéé, to je opravdický kašpárek,“ volají děti. Společně sázíme semínko, pomáháme vytáhnout řepu. Zpíváme, tleskáme a mlsáme bonbónky od kašpárka.

Děkujeme paní učitelce Heleně Turkové za fotografie, které ve školce pořídila. Pokud byste měli zájem i vy, stačí nás kontaktovat na telefonu 388 314 924, i vám půjčíme redakční fotoaparát.