Tentokrát se v sále Národního domu v Prachaticích představilo na tři sta tanečníků a tanečnic. Z největší dálky přijela taneční skupina Hip-hop dance sester Wastlových, nejpočetněji zastoupení byli tanečníci z TC ZIP Písek, kterých se v Národním domě představila téměř stovka. „Nejčastějším tanečním stylem byl právě hip-hop,“ zhodnotila organizátorka Miroslava Machová, která Dance Manii pořádala společně s o. s. Portus.

Tanečníci byli rozděleni do čtyř věkových kategorií. V kategorii Mini se představili nejmenší tanečníci ze ZIP Písek, a to s Mise Kleopatra a Ragby po Zipácku. „Vzhledem k tomu, že obě vystoupení byla báječná, rozhodla porota, v níž byl i zástupce Prachatického deníku, že první místo získávají obě vystoupení,“ vysvětlila Miroslava Machová.

V kategorii dětí se představilo sedm choreografií, vítězem se stalo strakonické studio RM Dance s choreografií Duhový pták.V kategorii junior vybírali porotci z deseti choreografií, první místo nakonec obsadil prachatický T.A.M. a jejich Stínohraní. V Kategorii Dospělí si prvenství odnesli Illknees při DDM Strakonice a jejich Black effect. Ocenění Sympatie poroty získali písečtí ZIP, kteří vloni získali i putovní pohár. Ten si letos odvezli do Mariánských Lázní. Divácké sympatie pak získala SK GR8. „Všichni se bavili a přislíbili, že za rok se tu znovu sejdeme,“ doplnila Miroslava Machová.