Zazní v sobotu po 22. hodině ve Čkyni na Prachaticku. V areálu rockové pumpy se představí hvězda glam rocku Smokie, která největší slávu zažila v 70. letech. Jako předkapela anglické legendy zahrají tuzemské formace Strahov a Turbo.

Ačkoli z původní sestavy, které vládl zpěvák Chris Norman, zbyl už jen basista Terry Uttley, řada fanoušků se do obce u Vimperka vypraví přinejmenším z nostalgie. Svědčí o tom i zájem o vstupenky.

„Je obrovský, větší než loni na Sweet. Lidé volají, jestli ještě lístky jsou, čekají na počasí, ale to je mohu ujistit, mám to nahoře posichrované,“ řekl s nadsázkou Ivan Müller, produkční koncertu, který se uskuteční na čerpací stanici, kde hráli Nazareth, Slade nebo Katapult.

Koncert začne v 19.30 hodin. První bude Strahov, následuje motorkářská kapela Turbo a Smokie přijdou na řadu zhruba v půl jedenácté. „Hrát budou do půlnoci, pak bude ještě asi hodinu diskotéka,“ upřesnil Ivan Müller.

Pokud jde o požadavky Smokie, nemají ve smlouvě nic hvězdného. Jediné, co si přáli jako bonus navíc, je stan s televizí, jelikož hraje v sobotu fotbal Anglie s Amerikou.

Fanoušci z celé země

Diváky začne Müller do areálu pouštět kolem půl šesté. Na Smokie dorazí fanoušci z celého Česka. „Mám informace o třech lidech, kteří sem jedou z Brna, a volala mi i jedna dáma ze Znojma, že si zamlouvá lístek a stoprocentně přijede,“ popsal produkční.

Vstupné činí 799 korun, děti do 12 let zaplatí 500 korun. Do zítřejšího večera platí akce, že v sadě 20 lístků bude kus za 650 korun. Parkuje se na loukách okolo, za vjezd lidé dají 50 korun. Přespat lze v kempu, který vyroste naproti pumpě.

„Důležité ještě je, že od 12 hodin přestane pumpa fungovat, nebude možné načerpat,“ dodal Müller včera odpoledne s tím, že jde ještě sekat trávu na parkovacích loukách.