Festival se koná od června do září a vystřídali se zde opravdu zvučná jména české kultury.

Koncertu se zúčastnili prachatičtí hudebníci Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jiří Pecka alias Klarinetový soubor Prachatice společně s klavíristkou Drahoslavou Satorovou a Martinou Pivoňkovou. Celý koncert se nesl v naprosto skvělé a sympatické náladě, kterou vytvořili posluchači. Dvouhodinový blok hudby Františka Jančíka, doplněný i o skladby Bedřicha Smetany, Bohuslava Martinů, Antonína Dvořáka a dalších skladatelů oceňovali posluchači koncertu dlouhými potlesky a nadšením.

František Jančík se sám tohoto koncertu zúčastnil a oslovil velké množství posluchačů svou hudbou. Krásu koncertu umocňoval i výborný akustický sál, kde posluchači sedí kolem interpretů ze všech stran, což bylo velmi zajímavé a neobvyklé. Došlo také na společné výstupy interpretů a na malý přídavek.

František Jančík tak dostal milý dárek ke svým nedávným narozeninám a podle reakcí posluchačů a návštěvníků byl zatím tento koncert na festivalu nejúspěšnější.

Děkujeme tedy autorovi za dlouhodobou spolupráci a mnoho zdraví a vitality do dalších skladatelských let mu přejí Jan Hovorka, Petr Chalupský, Jiří Pecka, Tomáš Janoušek, Drahoslava Satorová, Martina Pivoňková.

Jan Hovorka