Marodka Jihočechů dosáhla vrcholu. Ke všem dosavadním nemocným a zraněným (brankáři Gába a Kváča, obránci Kříž s Pýchou a útočníci Nouza, Heřman a Kuchejda) se po pondělním duelu přidalo ještě trio útočníků Květoň, Pajič a Rob. Pro domácí celek to znamenalo, že třetí útok tvořili výhradně junioři a v neúplném čtvrtém nastupoval s rekonvalescentem Žálčíkem obránce Žovinec.

Torzo v modrých dresech začalo bojovně, ale první velkou možnost zápasu měli hosté. Kašpařík vysunul Bahenského, Bláha ho však v tutové šanci vychytal.

Domácí však měli podstatně větší drajv než pondělním prvním duelu. Před Hylákem bylo pořádně rušno. Motor si vynutil i první přesilovku v utkání. V ní však přišla ledová sprcha. Marek sám s ničeho nic zakopl a upadl, Jiránek pláchl přes celé hřiště a tvrdou střelou propálil Bláhu. „Škoda. To byl hrozně smolný gól," zalitoval jeden z marodů na tribuně Tomáš Nouza. „Jinak ale kluci hrají perfektně. Musím je pochválit. V tomhle složení to nemají jednoduché, ale bojují parádně," nešetřil chválou.

Nepříznivými okolnostmi omlazenému domácímu týmu inkasovaný gól na elánu neubral a nadále se tlačil do útoku. Horší bylo, že do kabiny zamířil zraněný kapitán Straka a v závěru třetiny ho následoval po faulu Tuominena i Chovan. „Hlavně s Mišo Chovanem to nevypadalo dobře," připustil Nouza.

Fin ve slávistických barvách dostal trest do konce utjání. Dlouhou přesilovku, jejíž část byla i dvojnásobná, však Motor nevyužil. „Po celých dvacet minut jsme ale byli lepší. Škoda smolného gólu. Měli jsme však spoustu šancí a kluci zaslouží velkou pochvalu. Hrají fakt výborně," ocenil Tomáš Nouza výkon svých spoluhráčů v první třetině.

Ještě více oslabený domácí tým (ze stabilních prvních dvou útoků nehrál ani jeden hráč…) i po změně stran pokračoval v sympatickém a bojovném výkonu. Jenže přišla premiérová přesilovka hostí a bylo to už 0:2. Na konci svižné kombinace mířil přesně obránce Hraško.

V polovině zápasu domácí propadli v útočném pásmu a rychlé přečíslení Slavie přetavil ve třetí gól Robinson. To už byla až příliš krutá rána, ze které se zdecimovaný tým nebyl schopný do konce druhé části hry vzpamatovat.

„Škoda, že jsme v přesilovce pět na tři nevyrovnali. Pořád si vytváříme šance, ale bohužel je neproměňujeme," posteskl si po druhé třetině Nouza. „Na to, v jakém jsme složení, kluci bojují statečně," ocenil zkušený útočník výkon svých spoluhráčů.

Bizarní situace nastala ve třetí třetině, kdy na levém křídle domácí první formace nastupoval bek Žovinec… Jiskřičku naděje mohl ještě vykřesat Vráblík, ale ve vlastním oslabení nastřelil jen tyč.

To na druhé straně se trefili Čermák a D. Hruška. Na konečných 1:5 upravil svým premiérovým gólem v prvním týmu junior Panáček.

Branky a nahrávky: 54. Panáček (Vráblík) – 6. Jiránek (Knot), 25. Hraško (Robinson, M. Hruška), 30. Robinson (Pavlin, Markovič), 51. M. Čermák Šafránek, Jiránek), 51. D. Hruška (M. Hruška). Vyloučení: 4:3 (navíc host. Tuominen 5 + do konce), využití: 0:1, v oslabení: 0:1. Rozhodčí: Svoboda, Zubzanda – Gerát, Malý. Diváci: 6402. Stav série: 0:2.
ČEZ Motor: Bláha – Mucha, Suchánek, Kolmann, Zíb, Bohunický, Vráblík – Chovan, Jos. Straka, Babka L. Marek, Mikyska, Švihálek – Točík, Prokeš, Panáček – Žálčík, Žovinec. Trenéři Bělohlav a Štrba.

Hlasy trenérů - Radek Bělohlav (Motor): „První třetinu jsme odehráli v dobrém pohybu, soupeře jsme přestříleli, ale nedokázali jsme využít ani přesilovku pět na tři. Tam to na sebe musejí vzít naši nejzkušenější hráči. Přesilovky nás mohly vrátit do zápasu. Bojovali jsme až do konce a rvali se alespoň o ten jeden gól. Naši skvělí diváci si ho zasloužili."

Jan Srdínko (Slavia): „V první třetině i v dalším průběhu nás soupeř tlačil v přesilovkách. Ustáli jsme to ale díky výbornému Sašovi Hylákovi v brance. Pak už jsme si zápas zaslouženě pohlídali. Chtěli jsme v Budějovicích uhrát jedno vítězství, se dvěma jsme absolutně spokojeni."