Vimperk – Po vánoční přestávce pokračovali vimperští hokejisté v krajské lize na ledě poslední Telče. Sahali po třech bodech, ale mají jen jeden.

12.1.2017

Ilustrační foto.Foto: Zdeněk Formánek

Telč – HC Vimperk 5:4 sn (0:1, 2:1, 2:2 – 1:0)

Vimperští nastoupili pouze s dvanácti hráči včetně veterána V. Pešla. Vytvořili si mírnou převahu, domácí poté zahrozili několika šancemi, ale první branku dali hosté, když ve 12. minutě ve vlastním oslabení vyhodil puk z obranné třetiny Předota a Korous zakončil brejk gólem – 0:1.

Ve druhé třetině se Vimperským podařilo hned v úvodu vstřelit druhou branku zásluhou Jana Předoty, kterému asistovali Janda a Samohejl. Domácí snížili na 1:2 v přesilové hře při vyloučení Bárty, když dorazili odražený kotouč za Podskalského záda. Ve 37. minutě domácí využili další přesilovku, tentokrát byl vyloučen Novotný, a srovnali na 2:2.

Začátek třetí třetiny opět lépe vyšel hostům. Po asistenci Předoty a Novotného jim vrátil vedení Lang. Stejný hráč se prosadil i o několik minut později, když proměnil přihrávku Pešla ve čtvrtou vimperskou branku – 2:4. Hosté mohli poté své vedení ještě navýšit, ale přesilovou hru pět proti třem nevyužili. Osm minut před koncem utkání přišla komplikace, když byl na pět minut plus do konce utkání vyloučen Vítovec. Domácí nabídnutou šancí nepohrdli a snížili na rozdíl jediného gólu – 3:4. Navíc v 58. minutě využili další početní výhodu při vyloučení Samohejla a vyrovnali na 4:4.

V následné nájezdové loterii sice vimperští hráči Janda a Tupý proměnili dvě trestná střílení, ale domácí byli o jeden zásah úspěšnější a získali tak i druhý bod.

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Traktorista a obsluha 17 000 Kč Traktoristé a obsluha zemědělských strojů Traktorista v živočišné výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Podmínkou je ŘP sk. T. Místo výkonu práce Zbytiny. Zaměstnavatel poskytuje příspěvek na stravování. Kontaktní osoba : Ing. Jiří Vondruška, tel. 602 105 992.. Pracoviště: Ekozefa zbytiny s.r.o., Pivovarská, č.p. 197, 383 01 Prachatice. Informace: Jiří Vondruška, +420 602 105 992. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 200 Kč Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních Pokojská. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Informace poskytne pan Jiří Potužník, tel.: 774 725 944, e-mail: reditel@zadovhotel.cz, Firemní benefity: ubytování, strava, nealko pití - zdarma, K základní mzdě jsou poskytovány prémie. Pracoviště: Hotel zadov, provozovna firmy alteris s.r.o., Zadov, č.p. 350, 384 73 Stachy. Informace: Jiří Potužník, +420 774 725 944. Doprava a logistika - Doprava a logistika Traktorista a obsluha 17 000 Kč Traktoristé a obsluha zemědělských strojů Traktorista - řidič nakladače. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: řidičský průkaz sk. "T". Bližší informace poskytne Pavel Černý, tel: 728 483 364 (8:00-15:00 hod.), e-mail: az.delta@seznam.cz, Zaměstnavatel poskytuje závodní stravování. Pracoviště: Az delta a.s., 384 81 Čkyně. Informace: Pavel Černý, +420 728 483 364. Řemeslné práce - Řemeslné práce Truhlář 13 000 Kč Stavební truhláři Tesař - klempíř - pokrývač. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: Místo výkonu práce - Stavby v okrese Prachatice a Strakonice, Možnost zaučení, Způsob prvního kontaktu zájemce o volné pracovní místo se zaměstnavatelem - telefonický kontakt nebo e-mailem: Zdeněk Brabec, tel. 776731533, e-mail: truhlarstvi.brabec@email.cz. Pracoviště: Zdeněk brabec, 383 01 Prachatice. Informace: Zdeněk Brabec, +420 776 731 533.

Odstartoval další ročník Futsal cupu v Prachaticích.
7

První turnaj Futsal cupu pro Náhodné kolemjdoucí

Vimperské gymnastky cvičily v Sezimově Ústí.

Gymnastky si užívaly Mikuláše

Obránce Zdeněk Čáp definitivně končí v Motoru, bude hrát za Prostějov

České Budějovice – Obranné řady Motoru v poslední době vykrystalizovaly do jasné podoby. Vedle sedmi stálých obránců jsou případně k dispozici i mladíci Vojtěch Doktor a Václav Prospal, na hostování v Havířově se rozehrává i Ondřej Kachyňa. Do výběru a koncepce trenérů tak nezapadl Zdeněk Čáp, který tudíž v Českých Budějovicích končí, a s tím zaniká i jeho hostování v Přerově. Jeho smlouvu přebírá Prostějov, kde bude odchovanec hradeckého hokeje pokračovat.

Dvě medaile od jedenáctiletých

České Budějovice – V zimním poháru 11letých v plavání v Mladé Boleslavi se do dělby medailí zapojili i Jihočeši. Zaplavali dvanáct nejlepších letošních výkonů v kraji (ve výsledcích tučně).

ČEZ Motor zazářil a vyhrál na ledě lídra Chance ligy v Jihlavě!

Jihlava - Zabrali v pravý čas. Hokejistům ČEZ Motoru České Budějovice se podařil husarský kousek, když dokázali ve 32. kole soutěže zvítězit na ledě lídra první Chance ligy Jihlavy 2:0. V pondělí hrají Jihočeši doma se Slavií Praha (17.30).

„Mrňousové“ bez medaile

České Budějovice – V zimním poháru ČR desetiletého žactva v Jablonci měla z Jihočechů ke stupních vítězů nejblíže Eliška Jahodová z Jindřichova Hradce.