Kvalifikace o I. hokejovou ligu je ve své polovině. Tři týmy usilují o účast ve druhé nejvyšší soutěži v příští sezoně. Jihočeský Tábor, Baník Sokolov a Zubr Přerov. První dvě kola nevyřešily vlastně vůbec nic a kvalifikace začíná prakticky od nuly.

Pohled do tabulky napovídá, že všechny celky mají odehrané dva zápasy a na kontě mají jedno vítězství a porážku, přičemž vzácně vyrovnané je i skóre. Šance na postup tedy mají všichni stejné, I. ligu si však od podzimu zahraje jen jeden z trojlístku mužstev. „Sokolov hrál myslím lépe než Přerov. Jeho hráči více bruslili, Přerov naproti tomu hraje víc silový hokej. Také na to mají typy hráčů," všiml si trenér Tábora Tomáš Matušík.
Dnes od 18 hodin nastoupí Kohouti u Jordánu proti přerovským Zubrům a jedná se o poslední domácí utkání v této sezoně. „Výsledek zápasu s Přerovem bude rozhodující. Pokud vyhrajeme, pojedeme hrát do Sokolova o postup. Jestliže prohrajeme, bude po nadějích," připomíná jasnou matematiku táborský kouč. Důležitost utkání si uvědomuje i soupeř, za zápas roku však dnešní duel nepovažuje. „Bude to jen další z rozhodujících zápasů, jako jsou ostatně všechny v této kvalifikaci. Náš případný úspěch by něco naznačil, rozhodnuto ovšem ještě zdaleka nebude," říká generální manažer HC Zubr Přerov Lubomír Svoboda. Ten si zároveň všímá, že v první polovině kvalifikace slavily výhru vždy domácí týmy.
„Očekáváme, že diváci nám opět pomohou a věřím, že domácí zápas bude jiný než ten první v Přerově. Naši fanoušci jsou fantastičtí," spoléhá Tomáš Matušík na táborské publikum.
Postoupit do I. ligy chce i Přerov, který hraje třetí nejvyšší soutěž již bezmála dvacet sezon a touží po změně. Předloni se dokonce v Přerově spekulovalo o možnosti hrát EBEL ligu místo Znojma. „To už není na pořadu dne. Znojemští tehdy měli zřejmě problémy a uvažovali o prodeji soutěže. Zájem jsme měli, ale už to padlo. Teď se soustředíme na postup do první ligy. Ve druhé lize hrajeme dlouho a už bychom uvítali změnu," potvrzuje manažer Zubrů.

Tabulka kvalifikace
1. Přerov 2 1 0 0 1 3:2 3
2. Sokolov 2 1 0 0 1 3:3

3

3. Tábor 2 1 0 0 1 2:3 3