Jihočeši nenabrali od začátku to správné tempo, které je zdobilo v předcházejících domácích duelech. Přesto nakonec bojovnému, ale kvalitativně přece jen slabšímu soupeři, nastříleli tři góly, což jim na tříbodový zisk stačilo. „Spokojeni můžeme být jen s výsledkem. Hra nebyla podle našich představ," připustil i asistent trenéra vítězů Martin Štrba. „Bylo to dané i soupeřem. Slavia měla výborný pohyb, byla silná v osobních soubojích a dobře jí zachytal gólman. Každopádně s naším výkonem nemůžeme být spokojeni," ještě jednou zopakoval.

Ač se tomu snažili všemožně bránit, informace o problémech Slavie do kabiny Motoru pochopitelně pronikly a v hlavách hráčů něco z nich asi zůstalo. „Vždycky je to o přístupu hráčů. Někdy je daleko horší, když k vám přijede narychlo složený soupeř, který má nové a mladé hokejisty. Potvrdilo se to i tentokrát. Z naší strany to nebyl dobrý zápas. V hlavách jsme nebyli nachystáni tak, jak bychom být měli," uznal Štrba.

Slavia prožívá vzhledem ke složité finanční situaci klubu hektické období a dlouho se spekulovalo o tom, jestli sešívaní vůbec na jih Čech dorazí. Nebo zda-li nepřijede jenom juniorka, jako tomu bylo naposledy v Prostějově. Nakonec ale přijel relativně konkurenceschopný tým, který v Budvar aréně v žádném případě ostudu neudělal.

Trenér Milan Razým také své svěřence vzhledem ke všem okolnostem chválil. „Domácí vyhráli zaslouženě. To v každém případě," zdůraznil. „Rozhodně jsme ale byli důstojným soupeřem. Náš tým se sešel až ráno před zápasem, měli jsme k dispozici tři pětky, takže jsme těžko mohli pomýšlet na nějaký lepší výsledek. Myslím, že kluci odvedli maximum. Bojovali jsme a s předvedeným výkonem jsme spokojeni. Mužstvo za něj zaslouží poděkování. Dokonce jsme si vypracovali i nějaké gólové příležitosti. Gólman domácích však chytal velmi dobře a žádnou jsme neproměnili. Bez gólu se vyhrát nedá, ale jak už jsem uvedl, domácí vyhráli zaslouženě," zhodnotil zkušený trenér zápas.

Kádr Slavie opustilo v týdnu osm klíčových hráčů. Na druhou stranu přišli z Plzně čtyři jiní a k tomu obránce Bača z Hradce Králové. „Ti kluci přišli minimálně na měsíční hostování, takže s nimi v nejbližším období můžeme počítat. K tomu doufáme ještě v nějaké doplnění, protože je nás velmi málo. V případě nějakých zranění by to byl problém. Věřím, že ještě nějací hráči přijdou," přeje si.

Jestli se ale v Edenu také znovu nerozšíří kolonka odchodů, příliš rozebírat nechtěl. „To vám neřeknu," jen bezmocně krčil rameny.