Pátý semifinálový zápas se hraje v Budvar aréně v úterý od 17.30.

Co jste hlavně změnili, že jste dokázali na čtvrtý pokus Kladno porazit?
Měli jsme nůž na krku. Neměli jsme už prakticky co ztratit. Pokud bychom prohráli, tak už by se žádný další zápas nehrál. Nevím, jak to říct. Šli jsme do toho se stejným nasazením jako v předcházejících utkáních. Otočilo se k nám ale trochu i štěstíčko. Padly nám tam tečované puky a dorážky. To se asi změnilo.

Může první vítězství nastartovat obrat v sérii?
Těžko říct. Zatím to není žádný zvrat. Udělali jsme jen první krůček k tomu, abychom sérii případně mohli zvrátit. Máme pouze jeden bod a potřebujeme další tři. Je třeba zopakovat takovýto výkon, abychom mohli sérii obrátit.

Přestože stále prohráváte 1:3, může být teď vaše poslední výhra psychickou výhodou pro další vývoj semifinále?
Ve čtvrtém utkání jsme podali velmi dobrý výkon. Od poloviny zápasu jsme na ledě vypadali jako tým a zdálo se, že máme spoustu sil. I když jsme ve třetí třetině chtěli hlavně držet náskok, tak jsme soupeře k ničemu moc nepouštěli. Musíme na to navázat. Příští zápas začíná zase od stavu 0:0. V úterý už si nikdo na naši nedělní výhru ani nevzpomene. Musíme hrát v dalším duelu úplně stejně.

Je semifinálová série s Kladnem hodně o bruslení?
Určitě. Kladno má mladé kluky, kteří hodně bruslí. Neříkám, že jsme staří, ale přece jen jsme o něco starší než oni. I když si nemyslím, že jsme horší bruslaři než oni. Je to samozřejmě hodně fyzicky náročné, ale to by bylo stejné proti Slavii i Karlovým Varům. Doufám, že jsme si teď ukázali cestu, která by mohla vést k úspěchu. Přesvědčili jsme se, že s Kladnem můžeme hrát a můžeme být i lepší než soupeř. V každém zápase ale máme nůž na krku. Toho jsme si vědomi.

Může vám proti mladšímu celku soupeře pomoci vaše zkušenost, protože máte v týmu celou řadu ostřílených borců?
Jenom jména ještě nezaručí nějaký úspěch. O tom jsme se přesvědčili v sezoně několikrát. Když k nám třeba přijely Litoměřice s věkovým průměrem devatenáct let, jenom bruslily a měly nasazení. Nějaká jména nám najednou byla k ničemu. Na chytrou už se hokej moc nehraje a hrozně se zrychlil. Když nebudeme bruslit, tak je nám nějaká zkušenost málo platná. Budeme všude o krok později, oni budou rychlejší a puky nám odpálí. Musíme se soupeři vyrovnat v nasazení, bruslení a důrazu. Pak se může prokázat naše zkušenost.

Jak velký vliv na váš výkon mělo vyloučení do konce zápasu vašeho spoluhráče Filipa Nováka hned po půlminutě první třetiny?
Žádný. Ale je fakt, že nedisciplinovanost nás trápí. Vyloučených máme v každém zápase dost. V oslabení se snažíme hrát aktivně, hodně se bruslí a bere nám to spoustu sil. Ale tentokrát jsme ukázali, že přestože hrajeme pokaždé v oslabení mnohem větší část než soupeř, tak sílu máme. O nějaké únavě se vůbec nemůže mluvit. Ve čtvrtém duelu jsme od jeho poloviny dominovali a problém s pohybem mělo Kladno. Ne my.

Teď budete hrát doma před svými diváky. Může to pro vás být velká výhoda?
Celou sezonu jsme hráli doma docela dobře, i když nám teď poslední dva zápasy nevyšly. Nedělní vítězné utkání na Kladně nám ale dodalo spoustu energie a doufám, že si ji převedeme i domů. Věřím, že se pak ve čtvrtek sejdeme zase znovu na Kladně a zavelíme k něčemu, co tady už dlouho nebylo.