Hosté pochopitelně neměnili vítěznou sestavu z pondělního duelu, do hry naskočil přes menší zdravotní problémy i obránce Frühauf. Ve vítkovickém dresu chyběl nejzkušenější obránce Malík. Divácká kulisa byla o dost  menší než v pondělí. Ostravský fanoušek zřejmě ztratil víru v úspěch svého týmu…

Zato vítkovičtí hráči víru rozhodně neztratili a začali pořádně zhurta. Hned po dvou minutách hry nastřelil Hruška nenápadnou střelou břevno Kovářovy klece a tato situace nastartovala poměrně výživná nápor domácích. Ten vyvrcholil v 7. min., kdy Klimkova přihrávka s tečí od brusle bránícího Haranta se štěstím prošla k Burgerovi a ten neměl problém trefit odkrytou klec.

Příležitost vyrovnat přišla hned záhy. Jihočeši totiž dostali možnost hrát minutu a půl přesilovku pět na tři. Sehráli ji však bohužel velice špatně, což byl jeden z klíčových momentů zápasů. Ubráněné dvojnásobné oslabení totiž domácí celek ještě více vyburcovalo. Klimkovu tutovku ještě Kovář zlikvidoval, ale ve 14. min. už zasáhnout nemohl. Po skrumáži před jeho brankou se kotouč vykutálel přímo na Hunovu hokejku a ten zamířil přesně pod horní tyčku.

Zatímco ve všech třech dosavadních duelech to byl Mountfield, kdo byl aktivnější, tentokrát diktovaly tempo hry Vítkovice. Navíc s dvoubrankovým náskokem v zádech. Hosté na to nebyli schopni reagovat a vůbec se nemohli dostat do hry. Nedařilo se jim zatlačit soupeře před jeho branku.

Ve 33. min. navíc přišla další rána. Při vyloučení Kotalíka se z voleje opřel do kotouče Svačina a vymetl horní růžek Kovářovy klece. Na ledě přibylo nervozity, drobných i větších šarvátek, ale za daného stavu to byla voda na vítkovický mlýn.

Definitivně uhasil i poslední jiskřičku českobudějovických nadějí svým druhým gólem Huna, jenž se trefil v přesilovce pouhých dvacet vteřin před druhou sirénou.

Do závěrečného dějství poslali trenéři hostí do branky Kantora a Kováře, který na gólech ale nenesl vinu, nechali odpočívat v šatně.
V závěrečné třetině už si domácí prakticky jenom kontrolovali své vysoké vede. Ve  44. min. sice zaznamenal v přesilovce po vtipné Kotalíkově přihrávce čestný úspěch hostí Knotek.

Vítkovičtí ale komplikace nepřipustili. Šest minut před koncem pečetil jejich výhru tečovanou střelou Szturc a bylo po zápase.

Branky a nahrávky: 7. Burger (Klimek, Barinka), 14. Huna (Svačina), 33. Svačina (Roman, Sloboda), 40. Huna (Svačina, Roman), 54. Szturc (Burger, J. Káňa) – 44. Knotek (Kotalík, Vráblík).
Vyloučení: 6:5, využití: 2:1. Rozhodčí: Jeřábek, Minář – Hlavatý, Tošenovjan. Diváci: 5135. Stav série: 2:2.
Vítkovice: Šindelář – R. Stehlík,  Barinka, Sloboda, Voráček, L. Kovář, Rehák, Kudělka – J. Káňa, Burger, Klimek – Huna, Roman, Svačina – Strapáč, R. Hruška, Húževka – Šedivý, Kolouch, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.
Mountfield: Jak. Kovář (41. Kantor) – Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Jank, od 39. navíc Plášil – Suja, Mertl, Podlešák – Dej, Kotalík, Šimánek – Knotek, Langhammer, L. Květoň – Švihálek, Červený, Škoda, od 34. navíc Luňák. Trenéři Draisaitl a Bělohlav.

Hlasy trenérů – Ladislav Svozil (Vítkovice): „Vyhráli jsme, ale nemyslím si, že by to bylo lehké utkání. Důležité bylo, že jsme ustáli soupeřovu přesilovku pět na tři. To byl jeden z rozhodujících momentů zápasů. Do Budějovic můžeme jet s otevřeným hledím."

Peter Draisaitl (Mountfield): „Jednoznačná záležitost Vítkovic. Na ledě byl jenom  jeden tým, ten druhý čekal na autobus. Kováře jsme nechali odpočívat, protože stav byl 0:4. Bylo to dobré rozhodnutí."