Domácí nasadili do branky Strmeně, který začne chytat i v sobotu (Kváča je v zámoří na předsezónním kempu Colorada), mimo sestavu zůstali obránce Čáp a oba zámořští útočníci Bradley s Gilbertem. K nim je třeba připočítat i rekonvalescenta Pajiče. Hosté přijeli i s exjihočeským ostrostřelcem Nouzou a jako jeden z čárových rozhodčích se představil mladší bratr domácího zkušeného útočníka Petr Šimánek.

Úvodní třetina se odehrála podle domácích not. Motor hrál ve vysokém tempu, soupeře přitlačil, ale s koncovkou byl na štíru. Z řady šancí vytěžil jen tyč nastřelenou Endálem. Hosté zahrozili pouze ve dvou přesilovkách po zbytečných vyloučeních domácích hráčů, ale ani oni na Strmeně v domácí kleci nevyzráli.

Hned krátce po změně stran mohl otevřít skóre domácí mladík Beránek, Neužil však jeho vydařenou střelu vyrazil.
Hrozili však i hosté. Dvořáčkovo sólo ve vlastním oslabení vychytal Strmeň a Foltýn ve stoprocentní šanci netrefil prázdnou branku.

V samotném závěru druhé třetiny se fanoušci přece jen dočkali. Mladík Dančišin přesně našel Endála, který výstavní bombou z první poprvé propálil Neužila.

Ve třetím dějství však bylo vyrovnáno. Jestřábi opět potvrdili, že přesilovky jsou jejich silnou zbraní. Bývalý českobudějovický útočník Žálčík zamířil přesně a připravil tak jinak výborného Strmeně o čisté konto.
Radost hostí však netrvala ani minutu. Rovněž v početní výhodě napřáhl Pavlin a nechytatelnou dělovkou přesně k tyči vrátil svému týmu vedení.

Téměř čtyři minuty před koncem hostující střídačka sáhla k power play. Vyrovnání se ale Prostějov nedočkal. Naopak do prázdné branky skóroval Babka a na konečných 4:1 pečetil tečí Pavlinovy střely Čermák. Závěr zápasu ještě zpestřila bitka Heřmana s Račukem.

Branky a nahrávky: 40. Endál (Dančišin), 45. Pavlin (P. Novák, Šimánek), 58. Babka, 58. Čermák (Pavlin, Zd. Doležal) – 44. Žálčík (Dvořáček, Račuk). Vyloučení: 9:9 (navíc dom. Heřman a host. Foltýn 5 + do konce), využití: 2:1. Rozhodčí: Valenta, Skopal – Polonyi, P. Šimánek. Diváci: 1713.
ČEZ Motor: Strmeň – Fillman, Kutlák, Pavlin, Pýcha, Plášil, Vydarený – Endál, Dančišin, M. Novák – P. Novák, J. Šimánek, Čermák – Zd. Doležal, Přikryl, Beránek – Babka, J. Doktor, Heřman. Trenéři Prospal a Totter.