HC Vimperk – OLH Spartak Soběslav 5:4 na SN (1:1, 2:2, 1:1 – 0:0). Góly a nahrávky: 18. Korous (Bojer, Chaloupka), 23. P. Novotný (Chval), 40. Paule (Bojer, Korous), 52. R. Suchánek ml. (J. Předota), rozhodující nájezd J. Předota – 20. Píha (Chalupský, Hraňo), 24. Hraňo (O. Pánek, Žákovský), 31. Slabý (J. Škoda), 45. J. Škoda (A. Čížek).

Sestava HC Vimperk: Podskalský – O. Předota, Chaloupka, Janásek, J. Předota, Kačmár, Horejš – Bojer, Korous, Paule, Fleischman, R. Suchánek ml., J. Sitter, Binder, P. Novotný, Chval. Trenéři Milan Stárek a Pavel Předota.

Utkání bylo jako na houpačce. V závěru první třetiny šli domácí do vedení a soupeř vzápětí vyrovnal, to samé se opakovalo na začátku druhé třetiny. Pak se role otočily a do vedení šla Soběslav. Naštěstí domácí před odchodem na druhou přestávku srovnali. Také ve třetí třetině se dostali do vedení hosté, ale i tentokrát domácí srovnali, dostali zápas do penalt a v nich vyhráli díky trefě Jana Předoty.

„Více jsme stříleli než soupeř, hru kontrolovali, ale něco tomu chybělo před brankou Soběslavi. Nebyl tam potřebný důraz,“ komentoval utkání asistent trenéra Vimperka Pavel Předota.

V dalším kole jedou Vimperští v neděli na led třetí Lokomotivy Veselí nad Lužnicí a čeká je další velká hokejová bitva.