Pozvali jsme tradičního soupeře z Českého Krumlova a aby děti změřily síly i s někým méně známým, tak tři týmy hrající západočeskou soutěž – Klatovy, Rokycany a Domažlice. Hrálo se systémem každý s každým.

Poprvé jsme zvolili atraktivní systém bodování, kdy se hrají 2 poloviny po 15 minutách čistého času, každá samostatně ohodnocená dvěma body (případně jedním bodem za remízu) a na konec ještě děti jedou samostatné nájezdy, kde mohou vybojovat další bonusový bod.

Hned první zápas Vimperka s Českým Krumlovem se ukázal být předčasným finále. Hrál se vyrovnaný a pohledný hokej, bohužel obě poloviny jsme prohráli o jeden gól. V následném penaltovém rozstřelu sice zvítězili, ale odnesli si ze zápasu pouze jeden bod (Krumlov čtyři).

Zbývající tři zápasy se soupeři ze západních Čech nám udělaly velkou radost! Vimperští mladí hokejisté poměrně jednoznačně porazili všechny tři týmy a ukázali, že pokud by hráli západočeskou soutěž, neudělali by ostudu. Bohužel ani Český Krumlov nezaváhal a první místo na turnaje si pohlídal.

Krásná stříbrná medaile byla zasloužená odměna za dvanáct hodin strávených na zimním stadionu.

VÝSLEDKY

1. HC Slavoj Český Krumlov 18 bodů 33:6

2. HC Vimperk 15 bodů 41:9

3. HC Klatovy 7 bodů 10:32

4. HC Rokycany 6 bodů 13:39

5. HC Domažlice 4 body 18:29

Autor: HC Vimperk