První třetinu vyhráli domácí 2:1 díky brankám Hanzala a Horejše. Ve druhé části hosté srovnali na 2:2, ale o několik minut později vrátil domácím vedení svým druhým gólem Hanzal. Hostům se opět podařilo stáhnout náskok Vimperka, když srovnali hned na začátku třetí třetiny. Vyrovnané utkání nakonec domácí díky třem brankám, o něž se postarali Binder, Chaloupka a navrátilec do sestavy Korous, dovedli do vítězného konce. Hradec v závěru stačil pouze korigovat výsledek na konečných 6:4 pro domácí.

Vimperk tak v důležitém utkání získal tři body a po odehraných 12 zápasech drží 8. místo se ziskem 19 bodů. Tabulku Krajské ligy vedou týmy Českého Krumlova a Strakonic s 26 body.

Do druhé poloviny vstoupí hokejisté HC Vimperk domácím zápasem proti Veselí nad Lužnicí v neděli od 17 hodin.