Vimperk - Hokejisté HC Vimperk vstoupili do nové sezony Krajské ligy utkáním na ledě Lokomotivy Veselí nad Lužnicí.

Domácí se v první třetině rychle dostali do vedení díky dvěma brankám Čápa, za hosty pak v 18. minutě snižoval na 2:1 Jan Předota.

Ve druhé třetině Vimperští ubránili několik přesilových her soupeře, včetně pětiminutové, a ve 36. minutě se jim podařilo srovnat na 2:2, trefil se Paule.
Vývoj jinak vyrovnaného duelu se zlomil v polovině třetí části. V 50. minutě vrátil vedení na stranu Veselí Klimeš a stejný hráč pak v 57. minutě zvyšoval již na 4:2 pro domácí, kteří pak v závěru utkání zpečetili vítězství pátým gólem při power play Vimperka.

„Za stavu 2:2 nedal velkou šanci Jirka Sitter a domácí zvýšili z protiútoku,“ viděl rozhodující moment vimperský Pavel Předota.

Další kolo Krajské ligy je na programu zítra, Vimperští před domácím publikem od 17 hodin přivítají Milevsko. V sobotu je čeká cesta do Telče, kde završí sérii tří utkání během sedmi dní.