HC Vimperk – HC Žirovnice 5:2 (3:0, 2:1, 0:1)

Vimperští hokejisté rozehráli utkání, kde slovo musíme bylo málo. Zápas ovšem začal hned v první minutě dvěma gólovými šancemi hostí, které Podskalský pokryl. Hra byla  neurovnaná a na hráčích HC Vimperk byla vidět nervozita a tíha špatných výsledků z předešlých utkání. Ale i přesto po akci Ondřeje Předoty a jeho nahrávky otevírá Slabý skóre na 1:0. Domácí tento gól vcelku uklidnil a patřičně nabudil k prvnímu vítězství. V 17. minutě se střela Haila odráží k dobře postavenému Koubovi a ten do odkryté branky zvyšuje na 2:0. Ještě lze podotknout, že domácí celek hrál v 7. minutě téměř minutu a půl dlouhou přesilovku 5 na 3, bohužel bez úspěchu. Neuběhla ani minuta po Koubově brance a Janda po spolupráci Horejše a Ženíška dal třetí branku. Tak skončila první třetina.

Ve druhém dějství hosté bojovali, nechtěli se smířit s tímto prozatímním výsledkem. Ovšem domácí ve 28. minutě zvýšili po chybném střídání hostů, kdy výborně chytající Podskalský nahrává přes celé hřiště na útočnou modrou Slabému, který přenechává Jandovi a ten dává svůj druhý gól na 4:0. Mezi 33. – 35. minutou hrají vimperští hokejisté opět přesilovku 5 na 3 a bohužel opět bez úspěchu. Je pravdou, že přesilovky pro domácí celek nejsou silnou stránkou jejich hry. Ve 35. minutě hosté snižují zásluhou Fiedlera. Jenže chvilku poté se po výborné přihrávce Haila ve středním pásmu řítil sám na bránu Vávra, který nekompromisně přesnou střelou pod horní tyč zvyšuje na 5:1.

Poslední dějství se hrálo spíše opatrně, nedostat zbytečný gól. Ve 48. – 49. minutě dostali domácí další příležitost početní výhody 5 na 3, ale se vší snahou se opět nepodařilo tuto přesilovou hru gólově zužitkovat. Hosté v 57. minutě snižují stav utkání na 5:2.  To byla poslední změna skóre a zápas takto skončil. HC Vimperk po dlouhém čekání získal plný počet bodů a dokázal zvítězit.

O zisk dalších bodů  se mohou vimperští hokejisté pokusit hned v neděl, kdy na domácím ledě přivítají hráče z Božetic.

Sestava Vimperka: Podskalský (Pixa) – Ženíšek, Slabý, Janda, Horejš, Předota O., Paule, Vinš, Lang, Předota J., Voldřich, Kouba, Hail, Sitter J, Vávra, Sitter R. (Plouhar, Gabauer, Pešl ml., Myslík).

1. Písek            8 0 0 0 1    60:19    24
2. Č. Krumlov        6 2 0 0 1    45:23    22
3. Veselí n. Luž.    7 0 0 0 2    49:19    21
4. Davis servis ČB    6 0 0 0 2    40:24    18
5. Strakonice        5 0 0 0 4    43:28    15
6. Soběslav        5 0 0 0 4    35:48    15
7. Tábor B        4 0 0 1 4    30:40    13